Strażacy rywalizowali w Gomulinie

Strażacy podczas tzw. bojówki - rozciągają węże

Tym razem w Gomulinie strażacy z terenu gminy Wola Krzysztoporska rywalizowali podczas Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych. Sprzymierzeńcem nie okazała się pogoda, bowiem 30-stopniowy skwar dawał się we znaki. Ale kto, jak nie strażacy mogli sobie z nim poradzić.

Zawody odbyły się w niedzielę (30 czerwca), a rozpoczął je pokaz bardzo młodej drużyny – Czerwonych Strzał działających przy OSP Parzniewice. Później w szranki stanęły drużyny młodzieżowe (MDP). Oto wyniki:

MDP dziewcząt
I MDP Gomulin
II MDP Bujny

MDP chłopców
I MDP Wola Krzysztoporska
II MDP Gomulin
III MDP Bujny
IV MDP Parzniewice
V MDP Krężna
VI MDP Majków Duży

Później w sztafecie i „bojówce” zmierzyli się seniorzy. Tu gospodarze – OSP Gomulin – pod wodzą prezesa Przemysława Adamusa i naczelnika Krzysztofa Michalskiego okazali się mało gościnni, zajęli bowiem obydwa pierwsze miejsca – wśród kobiet i mężczyzn.
A tak wyglądała klasyfikacja generalna zawodów:

Kobiety
I OSP Gomulin
II OSP Wola Krzysztoporska
III OSP Bujny

Mężczyźni
I OSP Gomulin
II OSP Rokszyce
III OSP Wola Krzysztoporska
IV OSP Bujny
V OSP Jeżów
VI OSP Majków Duży
VII OSP Krężna
VIII OSP Krzyżanów
IX OSP Bogdanów
X OSP Woźniki
XI OSP Mąkolice
XII OSP Oprzężów
XIII OSP Parzniewice
XIV OSP Blizin
XV OSP Piekary

Świetnych wyników gratulowali strażakom przedstawiciele władz samorządowych gminy Wola Krzysztoporska – wójt Roman Drozdek, jego zastępca Mieczysław Warszada i reprezentująca Radę Gminy przewodnicząca Kamila Kaczorowska, prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Woli Krzysztoporskiej Wojciech Kamiński, który jednocześnie poprowadził zawody, wiceprezes Robert Cieślik oraz komendant gminny Mirosław Jakubczyk.
Na zakończenie gospodarze przewidzieli niespodziankę – występ drużyny – która w 1989 r. stanowiła „młodzieżówkę” OSP Gomulin. Seniorzy – jak się okazuje – nie wyszli z wprawy. Gdyby ich czas liczyć w zawodach, zajęliby 5 miejsce.
Organizatorami zawodów byli: Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Woli Krzysztoporskiej, wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek, Zarząd OSP w Gomulinie i KGW w Gomulinie, które ugościło strażaków grochówką i innymi pysznościami. Obsługę muzyczną zapewnił niezastąpiony Mariusz Wieczorek z Gminnego Ośrodka Kultury.

Na zdjęciach strażacy podczas rywalizacji sportowej w sztafecie i bojówce oraz wręczanie pucharów i dyplomów.

Fot. Anna Wiktorowicz