Strażacy rywalizowali w Rokszycach

OSP Rokszyce w akcji

W gościnnych Rokszycach dopisało wszystko – pogoda, tłumy kibiców i sympatyków, ale też duch sportowej rywalizacji. 3 lipca przy sali OSP Rokszyce po pandemicznej przerwie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Kto wywalczył puchar zwycięstwa?

Do sportowej rywalizacji stanęli nie tylko seniorzy, ale także młodzież i drużyny kobiece. W kategorii seniorskich drużyn męskich uczestniczyło 14 zespołów (spośród 16 gminnych jednostek zabrakło tylko OSP Stradzew i OSP Piekary). Rywalizacja była zacięta, ale gospodarze nie dali innym szans, zwyciężając i w sztafecie, i w tzw. bojówce. Zespół sędziowski pod wodzą sędziego głównego zawodów Arkadiusza Myślińskiego ostatecznie ustalił następującą kolejność:

1. OSP Rokszyce (94,75)
2. OSP Gomulin (104,65)
3. OSP Wola Krzysztoporska (109,65)
4. Jeżów (118,94)
5. Krzyżanów (121,35)
6. Bujny (122,70)
7. Woźniki (126,87)
8. Bogdanów (127,70)
9. Mąkolice (128,49)
10. Oprzężów (133,68)
11. Krężna (134,44)
12. Parzniewice (135)
13. Blizin (145,93)
14. Majków Duży (221,25)

W kategorii kobiet zmierzyły się dwie drużyny. Ostatecznie pierwsze miejsce wywalczyły druhny z OSP Bujny (137) przed OSP Gomulin (144).

W kategorii młodzieżowych drużyn pożarniczych (MDP) dziewcząt pierwsze miejsce zajęła OSP Gomulin z wynikiem 996 punktów.
W kategorii MDP chłopców pierwsze miejsce zajęła OSP Gomulin z wynikiem 1019 punktów, na drugim miejscu uplasowała się OSP Bujny z wynikiem 991 punktów, a na ostatnim stopniu podium stanęła drużyna OSP Parzniewice z wynikiem łącznym 967 punktów.

W zawodach tradycyjnie wzięła udział także drużyna samorządowa, w której skład weszli: radna RG Kamila Kaczorowska, Joanna Macioł z KGW Rokszyce, wójt Roman Drozdek, sekretarz gminy Dominik Ambrozik, wiceprzewodniczący RG Dariusz Pytka, dyrektor GOK Marcin Pawlikowski, Dawid Jarzębski – praktykant UG i Mirosław Jakubczyk, komendant gminny OSP.
Zawody poprowadzili i komentowali były prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Woli Krzysztoporskiej Grzegorz Konecki i Jan Czubała z UG w Woli Krzysztoporskiej, a podsumował prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Woli Krzysztoporskiej Wojciech Kamiński. Swoją grą zawody uświetniła Orkiestra Dęta z Bogdanowa.
Zmaganiom przyglądały się tłumy kibiców, a także zaproszeni goście, wśród których znaleźli się m.in. wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba i radni Rady Gminy Wola Krzysztoporska.
O żołądki uczestników zawodów zadbały panie z KGW Rokszyce, przygotowując m.in. tradycyjną grochówkę i pyszne ciasta.
Jednym słowem Rokszyce zachwyciły nie tylko sprawnością swoich strażaków, ale i gościnnością oraz doskonałym przygotowaniem zawodów.
Dodajmy, że to już kolejne zawody gminne w Rokszycach. Poprzednie odbyły się tu… 29 lat temu, 4 lipca 1993 r., a kolejność trzech pierwszych drużyn wyglądała wtedy następująco: OSP Bujny, OSP Gomulin, OSP Rokszyce.
Na zdjęciach strażacy podczas rywalizacji sportowej w sztafecie i bojówce oraz wręczanie pucharów i dyplomów.

Fot. Anna Wiktorowicz
Zdjęcia część I

Zdjęcia część II