Strażacy wybierali zarząd

Wiadomo już, kto przez najbliższych 5 lat kierować będzie Gminnym Związkiem OSP w Woli Krzysztoporskiej. Strażacy podjęli decyzję 11 czerwca podczas zjazdu w Majkowie Dużym.

Zaskoczenia nie było. Przez kolejnych 5 lat (2016 – 2021) prezesem Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w gminie Wola Krzysztoporska ponownie będzie Grzegorz Konecki. Komendantem pozostał Mirosław Jakubczyk. W prezydium Zarządu znaleźli się także zastępcy prezesa Robert Cieślik i Wojciech Kamiński, skarbnik Rafał Adamczyk oraz debiutujący w roli sekretarza Błażej Strzelczyk, który zastąpił na tym miejscu Rafała Nadajewskiego, który z kolei został członkiem prezydium. W Zarządzie znaleźli się także: Marcin Piekarski, Dariusz Kraszkiewicz, Mieczysław Frankiewicz, Tomasz Jakubiak, Stanisław Gniewaszewski, Piotr Pełka, Henryk Gręda, Czesław Matuszewski i Krzysztof Kaczmarek.
Zmienił się także przewodniczący Komisji Rewizyjnej. Został nim Zbigniew Galuś, zastępując Aleksandra Kuliga. Nowym członkiem KR został też Mariusz Lasota z Rokszyc, zastępując Sylwestra Filipczaka z Majkowa Dużego.
Ale wybór władz to nie wszystko. Strażacy podsumowali wspólną pięcioletnią pracę, udział nie tylko w akcjach gaśniczych i bojowych, ale i uroczystościach gminnych czy powiatowych, a także ścisłą współpracę przy organizowaniu przedsięwzięć skierowanych do lokalnej społeczności. Mówili także o potrzebach i wyzwaniach, jakie stoją przed strażakami.
Ustalono także, kto w tym roku zorganizuje zawody gminne OSP. Tym razem będzie to jednostka z Krzyżanowa, a zawody odbędą się 17 lipca. Rywalizować będą nie tylko strażacy seniorzy, ale i młodzież oraz drużyny żeńskie.
Strażacy wyrazili także wdzięczność osobom, które angażują się w pracę na rzecz OSP. Obecnemu na spotkaniu wójtowi gminy Wola Krzysztoporska Romanowi Drozdkowi wręczono statuetkę strażaka. Podziękowania trafiły także do przewodniczącej Rady Gminy Marii Głowackiej, Janusza Stusa (przedsiębiorcy wspierającego OSP) oraz Jana Czubały, koordynatora OSP z ramienia Urzędu Gminy.