Strażacy z OSP Wola Krzysztoporska podsumowali rok

strażacy siedzą przy stole

Zebranie sprawozdawcze strażaków z KSRG OSP Wola Krzysztoporska było okazją do podsumowania minionego roku, a także wręczenia nagród i odznaczeń. Spotkanie odbyło się w minioną sobotę (2 kwietnia) w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Woli Krzysztoporskiej.

Zebranie rozpoczęto minutą ciszy dla zmarłych strażaków, a sprawozdanie z rocznej działalności zakończone uzyskaniem jednogłośnego absolutorium przedstawił prezes jednostki Jakub Majewski. Wolska jednostka liczy 46 członków, w tym 6 kobiet (25 czynnych, biorących udział w akcjach) i jest jedną z najlepszych w powiecie piotrkowskim. Jeśli chodzi o liczbę wyjazdów (111), to plasuje się w pierwszej trójce w powiecie, a jeżeli chodzi o sprawność – jest właściwie bezkonkurencyjna. Podczas inspekcji gotowości operacyjnej jednostka otrzymała ocenę celującą. To pierwsza taka ocena w historii powiatu. Ale strażacy z Woli Krzysztoporskiej wyróżniają się nie tylko w akcjach gaśniczych. Doskonale grają też w piłkę nożną (I miejsce w gminie), pomagają w akcjach społecznych (WOŚP, pielgrzymki, zbiórki darów), są czynnymi honorowymi dawcami krwi.
To właśnie za ten najcenniejszy dar odznakami HDK drugiego stopnia odznaczeni zostali dh Maciej Grabowski i dh Jakub Majewski.
Za zasługi dla jednostki operacyjno-technicznej (liczba wyjazdów) wyróżnieni zostali: dh Maciej Grabowski, dh Dawid Magiera i dh Grzegorz Koszelak.
A za szczególny wkład w życie jednostki wyróżnienia otrzymali: Agnieszka Koszelak, Magdalena Magiera i dh Jacek Motyka.
Z kolei jednostka wyraziła podziękowania za wsparcie i pomoc m.in. dla komendanta wojewódzkiego PSP w Łodzi st. bryg. Grzegorza Janowskiego, komendanta miejskiego PSP w Piotrkowie Trybunalskim bryg. Pawła Deli i zastępcy komendanta miejskiego bryg. Jana Mielczarka, starosty powiatu piotrkowskiego Piotra Wojtysiaka, wójta gminy Wola Krzysztoporska Romana Drozdka i R. Taranowskiego ze Straży Leśnej Nadleśnictwa Piotrków.
W strażackim spotkaniu wzięli udział także zaproszeni gości, wśród których znaleźli się m.in.: poseł Grzegorz Lorek, wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba, wójt Roman Drozdek, prezes gminny OSP Wojciech Kamiński i komendant gminny Mirosław Jakubczyk.
Fot. OSP Wola Krzysztoporska