Strażak z Woli Krzysztoporskiej najlepszym krwiodawcą w województwie

Nagrodzony druh Michał Krupa i prezes OSP Wola Krzysztoporska Zbigniew Galuś

MICHAŁ KRUPA z jednostki OSP Wola Krzysztoporska zwyciężył w Wojewódzkim Konkursie „Honorowy Dawca Krwi OSP 2017 Roku” organizowanym przez marszałka województwa łódzkiego.

Tytuł najbardziej zasłużonego druha krwiodawcy w województwie łódzkim Michał Krupa odebrał podczas uroczystej gali zorganizowanej 24 listopada przez Urząd Marszałkowski w Łodzi. A za tym tytułem kryją się konkretne osiągnięcia. Dotąd pan Michał oddał honorowo ponad 26 litrów krwi. W tym roku (do września) – już 1800 ml. A zaczął w 1996 r. jako osiemnastolatek. – Po raz pierwszy przyszedłem na zbiórkę krwi z tatą, no i już zostałem – wspomina.
W Ochotniczej Straży Pożarnej Michał Krupa służy od 7 lat. Teraz pełni funkcję gospodarza jednostki OSP w Woli Krzysztoporskiej. Jest też bardzo dobrze wyszkolonym strażakiem. Skończył strażacki kurs podstawowy, kurs kwalifikowanej pomocy medycznej, kurs ratownictwa technicznego i kurs dowódcy.

Oprócz tego jest też prezesem Klubu HDK PCK „Ognioodporni” w Woli Krzysztoporskiej, do którego w tej chwili należy około 30 osób. W ubiegłym roku klub obchodził 40-lecie istnienia. – Członkowie naszego klubu, wśród których jest coraz więcej młodych osób, biorą czynny udział w spartakiadach gminnych i powiatowych HDK PCK – mówi Michał Krupa. – Przede wszystkim jednak regularnie oddają krew. Zbiórki odbywają się co 3 miesiące w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej. Ta najbliższa już 17 grudnia. Zapraszamy! – zachęca najbardziej zasłużony druh krwiodawca w województwie.
A my dziękujemy i gratulujemy zaszczytnego tytułu!

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku „Najlepszym Dowódcą OSP” w województwie łódzkim został kolega z jednostki pana Michała – Krzysztof Wiernicki.