Święto Gminy 2022: Występy młodych talentów i koncerty gwiazd

Artyści ze zceny robią selfie z publicznością
Zespół Soleo

Najpierw na scenie pojawiły się rodzime talenty, później sceną zawładnęły gwiazdy. Jak wyglądała druga część Święta Gminy Wola Krzysztoporska?

Popołudniowe atrakcje święta gminy rozpoczęły występy grup tanecznych działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej. Później na scenie pojawiły się młode wokalne talenty – laureaci Przeglądu Piosenki Anny Jantar i Zbigniewa Wodeckiego, którzy wystąpili przed nieco bardziej utytułowaną koleżanką – Tatianą Kopalą, finalistką IV edycji The Voice Kids.
Równo o 17.00 oficjalnego otwarcia święta gminy dokonali na scenie wójt Roman Drozdek razem z wiceprzewodniczącym Rady Gminy Wola Krzysztoporska Dariuszem Pytką, witając zaproszonych gości, wśród których znaleźli się parlamentarzyści, samorządowcy, szefowie instytucji publicznych i przede wszystkim mieszkańcy gminy.
– Cieszy nas, że po dwóch latach niełatwego okresu walki z epidemią znowu możemy wspólnie się bawić, świętować sukcesy, których w tym czasie było sporo. Mimo trudności udało się zrealizować kilkadziesiąt inwestycji, dlatego mam nadzieję, że wspólne święto da nam siłę do kolejnych wyzwań i działań dla naszej gminnej wspólnoty – mówił wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek. Ciepłe słowa wsparcia padły również w kierunku naszych wschodnich sąsiadów, Ukraińców. – Bawmy się, ale nie zapominajmy, że oni tam walczą o niepodległość. Wspierajmy ich i solidaryzujmy się z nimi – mówił wójt.
Wręczono też podziękowania dla tych, którzy pomogli święto zorganizować – przedstawicieli organizacji sportowych i sponsorów.
W tym czasie na placu boiska odbył się też konkurs siłacza organizowany przez LUKS Gryf Bujny.
A później przyszedł czas na muzykę. Na scenie prezentowała się Kapela spod Dębu i zespół Soleo oraz raper B.R.O, a w roli gwiazdy wieczoru wystąpił Miły Pan. Finał imprezy to tradycyjna dyskoteka pod gwiazdami poprowadzona tym razem przez DJ-a Cebulę.

Organizatorem Święta Gminy Wola Krzysztoporska był Gminny Ośrodek Kultury z dyrektorem Marcinem Pawlikowskim na czele we współpracy z Urzędem Gminy.
Sponsor główny: Bosch Car Service Fornalik, AUTO PERFEKT MARIAN FORNALIK (Majków Duży 77).
Sponsorzy: Sprzedaż Kruszyw Dorota i Janusz Stus, P.P.U.H. „EKOINŻBUD” Łukasz Stępień.
Pomoc w organizacji: EKO-REGION sp. z o.o., PHU „RICO” Robert Idzikowski, KAUFLAND POLSKA, LZS Wola Krzysztoporska, Fitness Center Karolina Nowak.

Fot. Anna Wiktorowicz