Święto Gminy: Strażacki Mega Firefighter

Wciąganie zawieszonego na linie ciężaru, tzw. spacer farmera, przesuwanie opony metalowym młotem, a potem przerzucanie jej, slalom, podawanie wody, a na koniec ewakuacja poszkodowanego – do takich konkurencji musieli stanąć ochotnicy biorący udział w strażackich zawodach Mega Firefighter w ramach Święta Gminy Wola Krzysztoporska.

Konkurencje były bardzo wymagające, a na dodatek wykonywane w aparatach powietrznych i w pełnym umundurowaniu jak do akcji ratowniczo-gaśniczej. A rozpoczynały się przy podstawie wejścia na schody, po których wnieść trzeba było pakiet węży o wadze 19 kg. Już na górze do wciągnięcia był zawieszony na linie pakiet o wadze 19 kg, po czym udać się trzeba było na tzw. spacer farmera (25 m z obciążeniem 2×10 kg). Kolejne dwa zadania to przesuwanie olbrzymiej opony młotem i przerzucanie jej. Na zakończenie był slalom z podawaniem wody i ewakuacja „poszkodowanego” – manekina o wadze, bagatela, 80 kg.
Do zawodów stanęło 23 zawodników. Swoich sił spróbowali także zastępca wójta Woli Krzysztoporskiej Mieczysław Warszada i sekretarz gminy Dominik Ambrozik.
Najlepszy spośród strażaków – Krystian Cieślik z OSP Krężna – pokonał dystans w 1 min 43 sekundy i 11 setnych.
Oto pierwsza szóstka:
I miejsce – Krystian Cieślik OSP Krężna
II – Michał Góźdź OSP Wola Krzysztoporska
III – Bartek Cieślik OSP Krężna
IV – Grzegorz Koszelak OSP Wola Krzysztoporska
V – Tomasz Dzitkowski OSP Parzniewice
VI – Damian Matyjaszczyk OSP Mąkolice

Organizatorem zawodów była jednostka KSRG OSP Wola Krzysztoporska.

Zdjęcia: Anna Wiktorowicz