Święto Gminy Wola Krzysztoporska. Classic bawił całe rodziny

Tłumy ludzi podczas koncertu

Święto Gminy Wola Krzysztoporska 2024 to podsumowanie całego roku. Tym razem połączono je z 30-leciem Gminnego Ośrodka Kultury. Gwiazdą wieczoru była legenda muzyki disco polo zespół Classic. Wcześniej publiczność bawiła się podczas koncertu Kapeli Spod Dębu i zespołu Zikoo. W ramach wydarzenia obyły się także turnieje sportowe i spartakiada przedszkoli.

Po sportowych i wędkarskich emocjach przedpołudnia, około godzimy 15.00 rozpoczęły się występy na scenie. Swoje talenty pokazali młodzi ludzie – uczestnicy zajęć w GOK, a także laureaci Konkursu Piosenek Anny Jantar. A o 17.00 oficjalnie powitali przybyłych gości i mieszkańców przewodnicząca Rady Gminy Wola Krzysztoporska Kamila Kaczorowska, wójt Roman Drozdek oraz dyrektor GOK Marcin Pawlikowski.
– Po roku trudnej pracy, wysiłku przyszedł czas na świętowanie – to się mieszkańcom po prostu należy, by nabrać energii do dalszego działania – mówił wójt.
A wśród gości znaleźli się m.in. poseł na Sejm RP Grzegorz Lorek i starosta powiatu piotrkowskiego Piotr Łączny, którzy nie tylko życzyli mieszkańcom gminy dobrej zabawy, ale też deklarowali współpracę w rozwiązywaniu samorządowych problemów.
Na scenie wręczono nagrody zwycięzcom sportowych zmagań i podziękowano tym, którzy wsparli organizację święta, czyli sponsorom – przedstawicielom firm: Sprzedaż Kruszyw Janusz Stus, Cermont, ZWZ Pirek, Haidelberg Materials.
A później przyszedł już czas na muzyczna ucztę, której towarzyszył konkurs siłaczy. Najpierw zagrała współpracująca z Gminnym Ośrodkiem Kultury Kapela Spod Dębu, później rozganiał deszczowe chmury i bawił publiczność zespół Zikoo, a na finał zagrał wyczekiwany przez rzesze fanów zespół CLASSIC. Publiczność doskonale znała słowa hitów, przy których bawiły się całe rodziny.
Imprezę zakończyła dyskoteka pod gwiazdami.

Na zdjęciach uczestnicy Święta Gminy – artyści, publiczność, organizatorzy.

Fot. A. Wiktorowicz