Święto Jabłka w Gomulinie

Warto zdrowo się odżywiać i oczywiście jeść owoce! O tym przekonywał 26 października Mały Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego, który zorganizował Święto Jabłka.

Tego dnia po zajęciach uczniowie klas I-III zebrali się na forum, aby uczestniczyć w tym ciekawym wydarzeniu. Dzieci, korzystając z przygotowanej gazetki tematycznej, poznały wiele ciekawostek na temat właściwości zdrowotnych jabłek. Zdobyte wiadomości wykorzystały w konkursie wiedzy. Uczniowie mieli również możliwość wykazania się swoją sprawnością fizyczną, uczestnicząc w zabawach i zawodach sportowych – oczywiście z jabłkami w roli głównej. Ponadto wykonali piękne jabłka z tektury i bibuły, które zdobią szkolny korytarz.
Dzięki pomocy wspaniałych rodziców uczniów kl. I-III, którzy przygotowali jabłkowe pyszności, na zakończenie świętowania wszyscy mogli delektować się różnymi smakołykami.
Dyrektor Iwona Zapała podziękowała opiekunom Małego Samorządu Uczniowskiego – paniom Lenie Cienkowskiej i Katarzynie Tosiek za zorganizowanie Święta Jabłka.
(materiał: SP Gomulin)