Szczepienia i zabawa w Piekarach

Dzieci podczas zabaw z animatorką

Piekary to kolejna miejscowość na mapie gminy Wola Krzysztoporska, która zorganizowała akcję szczepień, łącząc ją z zabawą integracyjną dla dużych i małych.

Podczas festynu w ramach Narodowego Programu Szczepień #SzczepimySię z KGW Piekary, który odbył się 5 września, jednodawkowym preparatem zaszczepiło się 28 osób. Dbałości o zdrowie towarzyszyła doskonała zabawa integracyjna zorganizowana wspólnymi siłami przez KGW, OSP i sołtysa Piekar.
Dzieci mogły skorzystać w dmuchanych zjeżdżalni, malowania twarzy oraz zabaw i konkursów organizowanych przez animatorów. Prawdziwym hitem okazały się jednaj przejażdżki quadem i wozem strażackim oraz rozmowy o trudnej pracy strażaków.
Dorośli mogli liczyć na pyszności przygotowane przez KGW, rozmowy z sąsiadami i zaproszonymi gośćmi, wśród których znaleźli się m.in. przewodnicząca Rady Gminy Wola Krzysztoporska Małgorzata Gniewaszewska, wójt Roman Drozdek i wicemarszałek województwa Łódzkiego Zbigniew Ziemba.
– Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego pikniku, którzy włożyli swoją pracę, swoje produkty (sponsorzy), swój czas i chęci. Wspólnymi siłami udało nam się zorganizować naprawdę udaną zabawę i jednocześnie zadbać o zdrowie, przypominając o szczepieniach – dodaje przewodnicząca KGW i sołtys Piekar Maria Głowacka.

Fot. A. Wiktorowicz