Szkoła Podstawowa z Woli Krzysztoporskiej III w kraju

III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Woli Krzysztoporskiej w finale Ogólnopolskiego Konkursu „Zapasy sportem wszystkich dzieci”.

W dniach 1 – 2 grudnia w Warszawie odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu „Zapasy sportem wszystkich dzieci”- programu Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Zapaśniczego. Dzieci rywalizowały w trzech konkurencjach: walka o szarfę, walka o piłkę i przeciąganie liny.
Szkoła Podstawowa im. Gen. Ludwika Czyżewskiego w Woli Krzysztoporskiej w grupie pokonała Publiczną Szkołę Podstawową nr 9 im. Dębickich Saperów z Dębicy 10:6 oraz Szkołę Podstawową nr 41 im. Józefa Wieczorka z Rudy Śląskiej 13:3. W półfinale szkoła z Woli Krzysztoporskiej musiała uznać wyższość Szkoły Podstawowej nr 342 z Warszawy, z którą przegrała 5:12 i ostatecznie zajęła III miejsce.
W finale w Warszawie wystąpiło 12 szkół podstawowych. W programie MSiT i PZZ „Zapasy sportem wszystkich dzieci” uczestniczy prawie 100 szkół w całej Polsce.
Zajęcia ogólnorozwojowe z elementami zapasów w Szkole Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej prowadzi trener Tomasz Woźniak.

Najlepsze szkoły finału:
I miejsce – Szkoła Podstawowa z Oddziałem Integracyjnym nr 342 im. Jana Marcina Szancera w Warszawie;
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 8 im Bolesława Chrobrego w Żarach;
III miejsce – Szkoła Podstawowa im. Gen. Ludwika Czyżewskiego w Woli Krzysztoporskiej;
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 68 w Poznaniu.
Po rywalizacji sportowej dzieci zwiedziły Łazienki Królewskie, Muzeum Sportu i Stare Miasto w Warszawie.
Gratulujemy!