„Szlachetne Paczki” trafiły do rodzin

góra paczek w skromnie urządzonym mieszkaniu

Nieco ponad tydzień temu (w sobotę i niedzielę 11-12.12.2021) miał miejsce finał akcji „Szlachetna Paczka”, czyli tzw. weekend cudów. Z Piotrkowa paczki trafiły do 43 rodzin. Pomocą objęto także rodziny w gminie Wola Krzysztoporska.

W paczkach dla potrzebujących znalazł się m. in. niezbędny sprzęt AGD, ale także odzież, żywność i wiele innych produktów, o które prosiły rodziny wytypowane do pomocy.
– W rejonie piotrkowskim Szlachetnej Paczki działało 22 wolontariuszy. Pracowaliśmy od września, spotykając się z rodzinami zgłoszonymi do projektu. Wybory często były trudne, ale staraliśmy się mądrze pomóc wszystkim, którzy spełniali kryteria pomocy. Weekend cudów czyli czas, kiedy rozwoziliśmy prezenty do naszych podopiecznych (11-12 grudnia), spędziliśmy bardzo pracowicie. Odwiedziliśmy ponad 40 rodzin w powiecie piotrkowskim. Dzięki Darczyńcom wiele osób będzie miało spokojne i radosne święta dodają wolontariusze, którzy odwiedzili także potrzebujące rodziny z terenu gminy Wola Krzysztoporska.

Fot. Wolontariusze Szlachetnej Paczki