Sztangiści z Bujen najlepsi w województwie

Młodzi ciężarowcy LUKS „Gryf” Bujny zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej Wojewódzkiej Ligi Juniorów 2017. Najlepszym zawodnikiem tegorocznej Ligi został zawodnik klubu z Bujen Łukasz Centkowski.

W tym sezonie w zmaganiach ligowych wzięło udział siedem zespołów: LUKS „Gryf” Bujny, KKS „Włókniarz” Konstantynów, LKS Dobryszyce, LKS „Omega” Kleszczów, LKS „Opocznianka” Opoczno, UM LKS Radomsko i „Burza” Burzenin. Sztangiści rywalizowali podczas czterech rund. Podczas pierwszej, która odbyła się 26 stycznia w Konstantynowie Łódzkim, drużyna z Bujen zajęła II miejsce, podczas drugiej rundy, którą zorganizowano 26 marca w Dobryszycach, „Gryf” zwyciężył. Trzecia runda odbyła się 16 września w Radomsku. Tam podopieczni trenera Henryka Furmaniuka zajęli II miejsce, natomiast do ostatniej rundy, która odbyła się 19 listopada w Dobryszycach, ciężarowców z Bujen przygotowywał nowy trener Rafał Leśniewski, który zastąpił dotychczasowego szkoleniowca. Drużyna prowadzona przez Rafała Leśniewskiego zajęła tam ostatecznie pierwsze miejsce.
– Z dużym optymizmem patrzę na sukcesy sekcji podnoszenia ciężarów, ponieważ w nowym roku szkolnym do naszej sekcji dołączyło kilkanaście osób, które bardzo angażują się w treningi – mówi Anetta Mielczarek, prezes LUKS „Gryf” Bujny.
Mistrzostwo w Wojewódzkiej Lidze Juniorów wywalczyła drużyna w składzie: Łukasz Centkowski, Łukasz Hyla, Olaf Pasikowski, Michał Zimny, Adam Gałwiaczek, Mateusz Stępień, Patryk Jankowski i Jakub Rusek.

Zdjęcia: LUKS „Gryf” Bujny