Tak się bawiły dzieci z sołectwa Budków – Mzurki

Grupa dzieci z opiekunami i przewodniczącą Rady Gminy Wola Krzysztoporska z nagrodami podczas pikniku

Była dmuchana zjeżdżalnia, konkursy, rodzinne zabawy, grill, lody i pyszne przekąski. A wszystko to dla dzieci z sołectwa Budków – Mzurki z okazji… no właśnie z kilku okazji.

W sobotę (19 czerwca) na placu zabaw mieszczącym się w sąsiedztwie Domu Ludowego sołectwa Budków – Mzurki odbył się piknik dla dzieci zorganizowany przez sołtysa Ryszarda Cieślaka oraz rodziców maluchów.
A okazji do świętowania było kilka – niedawny Dzień Dziecka, zbliżający się koniec roku szkolnego i powitanie wakacji.
– Przez ostatni rok pandemii dzieci miały utrudniony kontakt ze sobą. Relacje rówieśników zostały nadszarpnięte, a piknik miał na celu odbudować kontakty wśród rówieśników z sołectwa, ale i nie tylko. Uważam, że cel udało nam się osiągnąć wyśmienicie, co widać było po roześmianych buziach dzieci i rodziców – mówi koordynatorka wydarzenia Mirosława Kaczmarek-Michalak.
Atrakcjom, jakie czekały na tych najmniejszych, jak i większych, nie było końca. Był dmuchany plac zabaw, gry, zabawy indywidualne i zbiorowe, grill, bańki mydlane, smaczne, zdrowe i te nieco mniej zdrowe przekąski oraz lody.
– Piknik uświetnili swoją obecnością oraz ogromem podarunków i nagród m.in.: wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba, radna powiatu piotrkowskiego Dorota Jankowska, przewodnicząca Rady Gminy Wola Krzysztoporska Małgorzata Gniewaszewska oraz przewodnicząca Rady Gminy Drużbice Sylwia Stelmach-Piątkowska, dzięki którym każde dziecko otrzymało podarunki – mówią organizatorzy. – Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do uszczęśliwienia naszych małych i tych większych mieszkańców. A oprócz wymienionych gości były także wspomagające nas firmy: PROAGRIS z Piotrkowa Trybunalskiego, LECH-PASZ Łukasz Pietras, Haering Polska. Jeszcze raz w imieniu wszystkich dzieci i rodziców bardzo dziękujemy – dodają organizatorzy.

Fot. Sołectwo Budków – Mzurki