Targi Edukacyjne w Gomulinie

Jak pomóc gimnazjaliście w wyborze dalszej ścieżki kształcenia? Dobrym pomysłem są targi edukacyjne.

27 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego odbyły się Targi Edukacyjne. Na uczniów czekali przedstawiciele 14 szkół ponadgimnazjalnych z terenu Piotrkowa Trybunalskiego, Bełchatowa, powiatu piotrkowskiego. Wystawcy zaprezentowali ofertę dydaktyczną na rok szkolny 2018/2019. Obok standardowych stoisk z ulotkami, można było się zapoznać z praktycznymi umiejętnościami uczniów kształcących się w zawodach.
Dodatkowo każdy uczeń mógł otrzymać informatory oraz broszury, w których zawarte są szczegółowe informacje o zasadach rekrutacji i profilach kształcenia. Podczas targów uczniowie mieli również możliwość przeprowadzenia rozmów z uczniami i nauczycielami reprezentującymi szkoły ponadgimnazjalne.
– Cieszymy się, że Targi Edukacyjne na stałe wpisały się do kalendarza wydarzeń organizowanych w naszej szkole. Co roku dbamy o to, aby spełniały jak najlepiej funkcję wspierania uczniów w procesie podejmowania decyzji o wyborze dalszej ścieżki kształcenia – dodaje dyrektor SP w Gomulinie Iwona Zapała.