Tłumy mieszkańców i Iwan Komarenko podczas Dni Gminy Wola Krzysztoporska

Około dwóch tysięcy osób zebrało się w sobotę (13 czerwca) na boisku przy ul. Cmentarnej w Woli Krzysztoporskiej, by rozpocząć świętowanie Dni Gminy. Gwiazdą tego wieczoru był Iwan Komarenko. Drugi dzień zdominowała rywalizacja strażackich drużyn młodzieżowych, ale nie brakowało także innych atrakcji.
Wspólne sobotnie świętowanie rozpoczęli laureaci konkursów wokalnych. To była doskonała okazja, żeby zaprezentować prawdziwe talenty z terenu gminy i regionu. Punktem kulminacyjnym było wręczenie „Złotej Nutki” zwyciężczyni Przeglądu Piosenki Anny Jantar i Bogusława Meca Weronice Nowak.
Czas na scenie miały także zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej. Jednym z nich jest funkcjonujący od 7 lat zespół Pasjonatki, któremu za wkład w rozwój lokalnej kultury w sposób szczególny dziękowali przedstawiciele władz gminy z wójtem Romanem Drozdkiem na czele i dyrektor GOK Jolantą Kołacińską.
Ci, którym imponuje tężyzna fizyczna, mogli z kolei podziwiać pokazy strongmanów. I nie tylko podziwiać, ale i spróbować swoich sił chociażby przy przenoszeniu kilkudziesięciokilogramowych, metalowych „walizek”.
Wieczorną zabawę na dobre rozkręcił i rozgrzał do czerwoności młodą publiczność zespół PlayBoys, a po nim przyszedł czas na gwiazdę wieczoru – Iwana Komarenkę i jego „Czarne oczy”. Występ uświetnił wspaniały pokaz sztucznych ogni.
Nocną sobotnią zabawę z zespołem muzycznym Red Dance przerwała niestety burza, ale już następnego dnia świętowanie zaczęło się od samego rana.
W niedzielę (14 czerwca) o godzinie 9.00 nad stawem w Wygodzie rozpoczęły się zawody wędkarskie o nagrodę zastępcy wójta gminy Wola Krzysztoporska Mieczysława Warszady. I choć ryby tego dnia niespecjalnie brały, zwycięzcy udało się złowić ponad 3,5-kilogramowego amura.
Około godziny 11.00 sprzed budynku GOK w Woli ruszył w 25-kilometrową trasę rajd „Rowerem po zdrowie”. Wzięło w nim udział ponad 70 osób. O tej porze zaczął się także rozgrywany na miejscowym orliku turniej piłki nożnej uczniów klas IV – VI, który ostatecznie wygrała drużyna z Trzepnicy, pokonując Wolę Krzysztoporską i Parzniewice.
Uroczystym przemarszem na boisko przy ul. Cmentarnej
rozpoczęto z kolei zawody strażackie drużyn młodzieżowych męskich i żeńskich. Ostatecznie wśród juniorów młodszych triumfowały Rokszyce, pokonując Wolę Krzysztoporską i Parzniewice. Spośród chłopców w wieku 12 – 16 lat najlepsza okazała się drużyna z Majkowa Dużego, a wśród tych w wieku 16 – 18 lat pierwsze miejsce ex aequo zajęły dwa zespoły – z Bujen i Woli Krzysztoporskiej. Rywalizowały także dziewczęta i tu palmę pierwszeństwa zdobyła drużyna z Woli Krzysztoporskiej. Zmaganiom młodzieży towarzyszył również konkurs OSP w przeciąganiu liny, którego zwycięzcą została jednostka z Rokszyc, pokonując Krężną i Blizin.
Kto jest najsilniejszą kobietą i najsilniejszym mężczyzną gminy? Konkurs o nagrodę wójta Romana Drozdka przeprowadzili przedstawiciele LUKS „Gryf” Bujny, prezentując wcześniej także swoich zawodników. W tej konkurencji wystartowało 6 pań. Wśród nich najlepsza okazała się Ewelina Alberciak (która podniosła ciężar aż 125 kg), druga była Aleksandra Cieślak (115 kg), trzecia – Paulina Dukowska (80 kg). W podnoszeniu ciężarów rywalizowało także 18 panów. Zwycięzca – Sylwester Szymczyk – dźwignął aż 195 kg. Drugie miejsce ex aequo zajęli Krzysztof Kowalski i Sławomir Fresel (190 kg). Startujący poza konkursem były zawodnik LUKS „Gryf” Bujny Rafał Leśniewski osiągnął wynik 250 kg.
Swoich młodych adeptów zaprezentowała także sekcja zapaśnicza LUKS Athletic Wola Krzysztoporska.

Wieczorem dla zebranej publiczności zagrała orkiestra dęta SUCHCICE I OKOLICE, a po wręczeniu nagród dla zwycięskich drużyn OSP na zakończenie dwudniowego święta gminy bawiono się na dyskotece pod gwiazdami.

Zapraszamy do zapoznania się z bogatą fotogalerią z imprezy.

« z 9 »