To był „Festyn jak ta lala”

W Bujnach (gm. Wola Krzysztoporska) dopisało wszystko – pogoda, sportowa kondycja i chęć do wspólnej zabawy. W niedzielę (9 sierpnia) na boisku orlik i placu przykościelnym odbył się „Festyn jak ta lala”. Obejrzyj fotogalerię!

Festyn połączono ze świętowanym tego dnia odpustem parafialnym, a uroczystego otwarcia dokonał ks. biskup Marek Marczak wizytujący tego dnia parafię w Bujnach na zaproszenie księdza proboszcza Grzegorza Cierlińskiego.

Wspólna zabawa rozpoczęła się od rozgrywek piłkarskich. W finale Gminnego Turnieju Piłki Nożnej Mężczyzn Drużyn Niezwiązkowych 6-osobowych o puchar wójta gminy Wola Krzysztoporska Romana Drozdka zagrały cztery drużyny: LZS Kacprów, „OLDBOY” Wola Krzysztoporska, LZS Wygoda, LZS Woźniki. Ostatecznie zwycięzcą gminnego turnieju został zespół LZS Wygoda, drugie miejsce wywalczył „OLDBOY” Wola Krzysztoporska, trzecie – LZS Woźniki, a czwarte – LZS Kacprów. Najlepszym bramkarzem turnieju został Rafał Mańkowski z LZS Wygoda, a królem strzelców Kasjan Błaszczyk z „OLDBOY” Wola Krzysztoporska.
Każdy chętny mógł się też sprawdzić w kilku konkurencjach sportowo-rekreacyjnych. Rzuty do kosza najcelniej wykonywał Wiktor Kurusiewicz, który wyprzedził Katarzynę Dróżdż i Radosława Jakubczyka.
Turniej tenisa stołowego „Robopong” wygrał Mateusz Rycerz, pokonując Beatę Stanikowską i Izabelę Stanikowską.
Rodzinny turniej piłki siatkowej wygrała drużyna „Niepokornych” w składzie: Izabela Stanikowska, Igor Kuśmierski, Artur Ziemba, Wiktor Kurusiewicz. Na drugim miejscu znalazły się „Debeściaki” (Karolina Gielec, Beata Stanikowska i Adrian Delipacy), a trzecie były „Trzmiele” (Radosław Jakubczyk, Mateusz Piątek).
W konkursie siłacza wśród pań najlepsza okazała się Agnieszka Szczukocka, która podniosła ciężar 110 kg, druga była Izabela Stanikowska (105 kg), trzecia – Katarzyna Dróżdż (100 kg).
W tej kategorii rywalizowało też 8 panów. Najlepszym wynikiem może pochwalić się Tomasz Matyjaszczyk (175 kg), tuż za nim znalazł się Grzegorz Jarek (170 kg), trzeci był Daniel Cejnóg (150 kg).
W kilku konkurencjach zmierzyły się też ze sobą panie z kół gospodyń wiejskich. W klasyfikacji końcowej zwyciężyły panie z KGW Gąski, wyprzedzając KGW Bujny i KGW Glinę.
W dziecięcej konkurencji zbijania kręgli najskuteczniejszy okazał się Grzegorz Kocałek, druga była Dominika Chrząstek, a trzecia Wiktoria Osuch. Z rowerowym torem przeszkód najlepiej poradził sobie Piotr Gozdek, który wyprzedził Aleksandrę Krasoń i Kacpra Drozdka.
Po zakończeniu sportowej rywalizacji przyszedł czas na zabawę taneczną i biesiadę, która trwała do późnych godzin nocnych.
Głównym organizatorem festynu było Gminne Zrzeszenie LZS w Woli Krzysztoporskiej, ale pomagali także: LUKS „Gryf” Bujny z Anettą Mielczarek na czele, parafia św. Wawrzyńca w Bujnach, wójt gminy Wola Krzysztoporska, GOK w Woli Krzysztoporskiej, Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Łodzi, SP w Bujnach. Poczęstunek dla gości i biesiadę przygotowały panie z KGW w Bujnach na czele z Krystyną Chrząstek i sołtys Bujen Agnieszką Robaszek-Pawlik.