Tradycyjnymi wieńcami dziękowali za plony

Wieńce dożynkowe oceniane przez komisję

Gmina Wola Krzysztoporska konkursem tradycyjnych wieńców dożynkowych i mszą świętą w intencji rolników w bogdanowskim kościele dziękowała za tegoroczne plony.

Rolnicy dziękowali za plony, a samorządowcy, których reprezentowali: przewodnicząca Rady Gminy Wola Krzysztoporska Małgorzata Gniewaszewska i wójt Roman Drozdek, dziękowali rolnikom za trud pracy na roli, za wierność ziemi i polskim tradycjom.
I to zachowaniu tychże tradycji poświęcony był konkurs na „Najładniejszy wieniec dożynkowy 2021”, którego rozstrzygnięcie miło miejsce tuż po mszy świętej. Komisja konkursowa, w której skład weszli radni Jolanta Kabzińska i Paweł Malik oraz zastępca dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury Joanna Filipek, nie miała łatwego zadania. Do konkursu zgłosiło się bowiem aż 17 sołectw (Blizin, Bogdanów, Borowa, Bujny, Glina, Jeżów, Kamienna, Kacprów, Kozierogi, Laski, Ludwików, Mąkolice, Parzniewice, Parzniewiczki, Piekary, Radziątków, Woźniki), a każdy z wieńców zachwycał wykorzystaniem najróżniejszych roślinnych materiałów, kunsztem wykonania i formą. Ostatecznie I miejsce przypadło sołectwu Bogdanów, II – sołectwu Borowa, a III – sołectwu Ludwików, premiowane nagrodami w wysokości 800, 700 i 600 zł. Wszystkie pozostałe sołectwa otrzymały za udział w konkursie po 500 zł.
Piękne wieńce, a także wspaniały poczęstunek przygotowany przez lokalne KGW, przyciągnęły tłumy mieszkańców. Uroczystości odbyły się 29 sierpnia w Bogdanowie.

Fot. Anna Wiktorowicz