Trenuj z mistrzem olimpijskim! Zapasy sportem dla wszystkich dzieci

Już jutro (15 października – czwartek) w sali sportowej Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Woli Krzysztoporskiej ul Kościuszki 32. odbędzie finał województwa łódzkiego programu „ Zapasy sportem dla wszystkich dzieci”. Rozgrzewkę poprowadzi wicemistrz olimpijski z Barcelony Piotr Stępień.

Program zawodów:
godz. 10:30 – uroczyste otwarcie i przywitanie drużyn
godz. 10:40 – rozgrzewka z wicemistrzem olimpijskim z Barcelony – Piotrem Stępniem
godz. 11:00 – rozpoczęcie zawodów

Zgodnie z założeniem programu na 2015 rok, prawo startu mają zawodnicy i zawodniczki urodzeni w latach 2003 – 2005 posiadający legitymację szkolną, aktualne badania lekarskie i zgodę prawnych opiekunów na udział w zmaganiach oraz na odpowiedzialność macierzystych klubów lub szkół. We współzawodnictwie uczestniczą drużyny szkolne składające się z 12 zawodników – 6 dziewcząt i 6 chłopców (można dopuścić drużynę składającą się z 10 osób, w tym minimum 4 dziewcząt). Poszczególne konkursy rozgrywane są pomiędzy drużynami szkolnymi składającymi się z 7 zawodników (3 dziewczynki, 4 chłopców).
Najlepsza szkoła reprezentować będzie województwo w finale ogólnopolskim.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Zapaśniczy, Łódzki Związek Zapaśniczy, Urząd Gminy w Woli Krzysztoporskiej, Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „ATHLETIC” Wola Krzysztoporska, Szkoła Podstawowa w Woli Krzysztoporskiej.