Trwa akcja rozdawania maseczek

Grzegorz Jarek

Do mieszkańców gminy Wola Krzysztoporska docierają codziennie kolejne partie maseczek zakupionych przez Urząd Gminy. Roznoszą je strażacy i sołtysi. Maseczki szyje lokalna firma, a pomocą w zorganizowaniu materiału i bezpłatnym (!!!) wykrojeniem materiału zajęli się państwo Agata i Grzegorz Jarkowie z Lasek. Dziękujemy im za to bardzo serdecznie w imieniu wszystkich mieszkańców gminy! Dzięki temu koszt jednej maseczki wynosi ok. 2 zł (znacznie poniżej cen rynkowych).

 Agata Jarek

Gmina Wola Krzysztoporska rozpoczęła 14 kwietnia akcję rozdawania mieszkańcom maseczek ochronnych. Do posesji dostarczają je sołtysi i strażacy ochotnicy. Na dzień 22 kwietnia rozdysponowano już ok. 5.300 maseczek jednorazowych i niemal 6 tys. maseczek bawełnianych wielokrotnego użytku. Każdy, kto dostał maseczkę jednorazową, dostanie także wkrótce maseczkę wielokrotnego użytku.

Przypominamy, że od 16 kwietnia każda osoba przebywająca w przestrzeni publicznej ma obowiązek zasłaniać usta i nos. W związku z tym wójt Roman Drozdek podjął decyzję o nieodpłatnym przekazaniu maseczek wszystkim mieszkańcom gminy Wola Krzysztoporska.

Strażacy z OSP Woźniki odbierają maseczki

Do posesji dostarczają je sołtysi i strażacy OSP, wieszając w jednorazowych reklamówkach na bramie czy ogrodzeniu posesji (ilość sztuk zgodna z liczbą osób uwzględnionych w deklaracji „śmieciowej”) lub wrzucając do skrzynek na listy. Prosimy więc o czujność i sprawne odbieranie maseczek.
Będą one dostarczone sukcesywnie do wszystkich miejscowości. Prosimy o cierpliwość i zrozumienie.
I jeszcze raz dziękujemy państwu Agacie i Grzegorzowi Jarkom z Lasek za bezinteresowną pomoc w organizowaniu maseczek dla mieszkańców gminy.