Trwają prace odbiorowe na drodze Jeżów – Rozprza

Ostatnie poprawki i uwagi zgłaszane także przez mieszkańców. Na drodze powiatowej Jeżów – Rozprza rozpoczęły się procedury odbiorowe.

W czwartek, 24 września na przebudowanej drodze Jeżów – Rozprza pojawili się przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Piotrkowie (m.in. Zbigniew Starosta, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych, zastępca dyrektora Dorota Stańczak), gminy Rozprza i gminy Wola Krzysztoporska (reprezentowanej przez Tomasza Szustkiewicza).

Choć droga należy do powiatu, gmina Wola Krzysztoporska partycypowała w kosztach realizacji zadania realizowanego w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój. Na ten cel przeznaczono z budżetu gminy 385.424,92 zł.

Na odcinku Jeżów – Rozprza nie tylko zmieniła się nawierzchnia i szerokość jezdni (powiększona do 6 m), ale wykonano też kanalizację deszczową i wyprofilowano przydrożne rowy. Wymieniono też oznakowanie pionowe i poziome. W terenie zabudowanym powstały chodniki z kostki betonowej i zjazdy do posesji, w terenie niezabudowanym – obustronne pobocze. Co ciekawe – w miejscach pól i łąk pomyślano także o przejściach dla płazów i gadów.
Podczas czwartkowych wstępnych czynności odbiorowych uwagi do wykonawców zgłaszali nie tylko przedstawiciele samorządów, ale i mieszkańcy.

Całość inwestycji kosztowała 4.108.399,63 zł, a do zrobienia był odcinek drogi o długości 4,758 km. Ten, który przebiega przez teren gminy Wola Krzysztoporska liczy dokładnie 2,212 km i kosztował 1.541.699,41 zł (w tym niemal 385,5 tysiąca z budżetu gminy).

Już niedługo mieszkańcy będą się mogli w pełni cieszyć przebudowaną drogą.