Trzy drogi utwardzone tłuczniem

dav

Trzy odcinki dróg na terenie gminy Wola Krzysztoporska: w Siomkach, Krężnej i Piaskach zyskały nową, lepszą nawierzchnię. Prace zostały wykonane siłami pracowników Urzędu Gminy.

Droga w Siomkach

Droga w Siomkach to 225-metrowy odcinek będący przedłużeniem ul. Leśnej w kierunku nowego osiedla domów jednorodzinnych. Droga o szerokości 4,2 m miała dotąd charakter gruntowy. Teraz utwardzona została tłuczniem. Prace na przełomie września i października wykonali własnymi siłami pracownicy Urzędu Gminy, posiłkując się tylko specjalistycznym sprzętem w postaci walca. To znacznie obniżyło koszt robót.

Droga w Krężnej

Z kolei na osiedlu w Krężnej utwardzony tłuczniem został odcinek o długości około 350 m i szerokości 4,2 m. To ważny odcinek dla tego intensywnie rozbudowującego się miejsca na mapie gminy. Tu także prace wykonano własnymi siłami.

Droga w Piaskach

Najdłuższy odcinek wyremontowano w miejscowości Piaski (droga na granicy z gminą Rozprza). – Tu remont odcinka o długości 750 m polegał na uzupełnieniu ubytków w nawierzchni tłuczniowej przy pomocy kruszywa łamanego. Na koniec odcinek został zagęszczony walcem z wibracją – tłumaczy Tomasz Szustkiewicz z Referatu Budownictwa UG.
To droga ważna nie tylko dla mieszkańców gminy Wola Krzysztoporska, ale i sąsiedniej Rozprzy.
Prace wykonano w październiku.