Turyści z Bujen przesiedli się na rowery

Jak świętować Europejski Dzień Bez Samochodu? Najlepiej przesiąść się na rower, jak to zrobili turyści z Bujen.

8-osobowa reprezentacja sekcji turystycznej Gminnego Zrzeszenia LZS w Woli Krzysztoporskiej pod opieką Jolanty Kordowiak pokonała 23 września trasę z Piotrkowa do Sulejowa w ramach Europejskiego Dnia Bez Samochodu i zorganizowanego tego dnia Powiatowego Gwieździstego Rajdu Rowerowego. Wszystko po to, by popularyzować turystykę na dwóch kółkach.
– Wyruszyliśmy o godzinie 9.00 z parku Poniatowskiego w Piotrkowie. Trasa wiodła przez Zalesice, Witów, Kałek i Przygłów. W Witowie, w okolicy kościoła zrobiliśmy krótką przerwę na wspólne zdjęcie i krótki odpoczynek (niektórzy popisywali się jazdą na 1 kole). Po dotarciu do ośrodka wypoczynkowego „Dresso” wzięliśmy udział w konkurencjach rajdowych, tj.: jazda żółwia, rowerowy tor przeszkód, rzut lotką – opowiadają uczestnicy.
A oto wyniki rajdowych zmagań
III miejsce w rowerowym torze przeszkód zajął Jakub Gliszczyński z klasy II LOP,
II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęła drużyna „Policja” ZS CKP w Bujnach w składzie: Alicja Gałązka, Dominik Cichecki, Jakub Gliszczyński
II miejsce w kategorii OPEN zajęła drużyna ZS CKP w Bujnach w składzie: Jolanta Kordowiak (nauczyciel w-f), Norbert Pisarek i Piotr Zganiacz.