Turyści z gminy Wola Krzysztoporska bezkonkurencyjni w Polsce

Najlepsi w powiecie, najlepsi w województwie, najlepsi w Polsce. Mowa o turystach z terenu gminy Wola Krzysztoporska działających w sekcjach turystycznych LZS.

12 lutego Gminne Zrzeszenie LZS w Woli Krzysztoporskiej odebrało puchar za zajęcie I miejsca we współzawodnictwie turystycznym Zrzeszenia LZS powiatu piotrkowskiego w 2015 r. Miało to miejsce podczas powiatowego podsumowania osiągnięć sportowych za rok 2015 Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Ręcznie.
Ale nasi turyści są nie tylko najlepsi w powiecie piotrkowskim, ale także w województwie łódzkim i w kraju. – Wywalczyliśmy też I miejsce w Polsce dla województwa łódzkiego. Nagrodę za ubiegły rok odbierzemy wkrótce w Białym Dunajcu – mówi Władysław Wawrzyńczak, przewodniczący Gminnego Zrzeszenia LZS w Woli Krzysztoporskiej.
Warto dodać, że reprezentacja gminy oparta jest głównie na przedstawicielach sekcji turystycznych LZS działających przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Gomulinie oraz przy Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bujnach. To ich sukcesy na ogólnopolskich zlotach (to udział w tego typu imprezach punktowany był w rankingu) złożył się na doskonały wynik w skali nie tylko powiatu, ale i kraju. Nasi turyści w 2015 r. uczestniczyli w 9 ogólnopolskich zlotach turystycznych, zajmując m.in. pierwsze miejsce w Borach Tucholskich czy Pińczowie. Nie zabrakło ich także podczas imprez powiatowych, np. Dnia bez Samochodu w Sulejowie, gdzie również wywalczyli I miejsce.
Gratulujemy!