U wędkarzy zawody i… susza

Sporo dzieje się u wędkarzy z Koła nr 35 PZW z Woli Krzysztoporskiej. Jedni startują w zawodach, i to z sukcesami, inni martwią się… suszą.

W niedzielę, 22 września na zbiorniku Cieszanowice odbyły się zawody wędkarskie dla członków koła nr 35 PZW. W tej rywalizacji najlepszy okazał się Piotr Sochański (2770 g), drugie miejsce zajął Wiesław Guzicki (2710 g), a trzeci był Błażej Ałaszewski (2580 g).
– Pragniemy też poinformować, że członek naszego koła Grzegorz Kocałek zajął 11 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w dyscyplinie spinningowej. Zawody odbywały się na Zalewie Sulejowskim w dniach 20 – 22 września, a młodzi wędkarze przez 3 dni pływali łódkami po wodach zalewu. Zawody składały się z 3 tur, z których jedną wygrał nasz kolega, łowiąc 6 szczupaków i tym samym deklasując rywali – opowiada Paweł Szulc z Koła nr 35 PZW.

Jednocześnie Zarząd Koła nr 35 informuje, że tegoroczna susza dotknęła również stawy w lesie jeżowskim i w związku z bardzo niskim poziomem wody zawody spinningowe, które zaplanowano na październik, są odwołane.