Uczennica z Woli Krzysztoporskiej wygrała konkurs recytatorski

Trzy dziewczyny z dyplomami i nauczycielka

Było poetycko, emocjonalnie i nastrojowo. 20 października 2021 r. w Mediatece w Piotrkowie Trybunalskim odbył się XIII Powiatowy Konkurs Recytatorski „Emocje zakute w słowa”. Poziom był wyrównany, ale to uczennica z Woli Krzysztoporskiej zajęła I miejsce!

W tegorocznej edycji turnieju zatytułowanej „Tragedia sztokholmska”, poświęconej wierszom Wisławy Szymborskiej, zaprezentowało się 30 uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu piotrkowskiego. Szkołę Podstawową w Woli Krzysztoporskiej reprezentowały: Talula Ciesielska kl. VIII b, Wiktoria Cieślik kl. VIII b oraz Julia Gątkowska kl. VIII c. Ze względu na bardzo wyrównany poziom występów, jury konkursu nie uwzględniło podziału na kategorie wiekowe.
Komisja konkursowa pod przewodnictwem Lucynya Jakubczyk, przyznała I miejsce Julii Gątkowskiej z SP w Woli Krzysztoporskiej, która zaprezentowała „Monolog Kasandry” przygotowany pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego Gabrieli Adryańczyk.
Laureatce gratulujemy sukcesu!
Organizatorami konkursu byli: Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim, Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, Starostwo Powiatu Piotrkowskiego oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Piotrkowie Trybunalskim.

Fot. SP Wola Krzysztoporska