Uczennice z Gomulina na powiatowym przeglądzie kolęd

Uczestniczki konkursu - Zofia Murat, Celina Pirek

Młode talenty i świąteczna atmosfera – to wszystko podczas powiatowego VIII Przeglądu Kolęd i Pastorałek „Hej Kolęda…”, który 5 stycznia 2023 roku odbył się w Moszczenicy. Wzięły w nim udział także przedstawicielki Szkoły Podstawowej z Gomulina, i to z sukcesem.

Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży z terenu powiatu piotrkowskiego, a jego celem – rozbudzanie talentów muzycznych oraz kultywowanie tradycji śpiewania najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek.
Podczas przesłuchań uczestnicy wykonali łącznie 74 utwory o tematyce świątecznej i bożonarodzeniowej w kategoriach: soliści klas 0-3, soliści klas 4-6, soliści klas 7-8, duety, zespoły. Szkołę z Gomulina reprezentowały: Celina Pirek oraz Zofia Murat, które pod czujnym okiem nauczyciela muzyki Pawła Filipka wyśpiewały świąteczne kompozycje wraz z autorskim akompaniamentem.
Spośród wszystkich występów komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców, a podsumowanie konkursu oraz uroczyste wręczenie nagród oraz pamiątkowych dyplomów miało miejsce 6 stycznia w kościele Parafii Podwyższenia św. Krzyża w Moszczenicy.
Na zaszczytnym podium znalazła się Celina Pirek, która zajęła II miejsce w kategorii solistów klas 4-6.
Gratulujemy!

Fot. SP Gomulin