Uczniowie z Gimnazjum im. Św. Jana Pawła II w Gomulinie ratują dzieci w Afryce!

Gimnazjum im. Św. Jana Pawła II w Gomulinie wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF. Uczniowie placówki przygotowywali specjalne, charytatywne laleczki będące symbolem pomocy, jakiej chcieli udzielić swoim rówieśnikom z Angoli, gdzie dzieci umierają z powodu chorób, którym potrafimy zapobiegać.

„Wszystkie Kolory Świata” to globalna akcja UNICEF-u, która już po raz czwarty była realizowana w polskich szkołach. Jej celem było wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W ramach akcji uczniowie własnoręcznie projektowali i szyli szmaciane laleczki. Każda z nich miała nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi. Po zakończeniu pracy w szkole odbyła się wystawa laleczek. W projekcie uczestniczyło 23 uczniów ze szkoły: 4 osoby z klas trzecich (P. Bednarek, J. Kaczmarek, Z. Marek, I. Stasiak), 9 osób z klas drugich (S. Bzik, N. Góralczyk, T. Harlejczyk, Sz. Kacperski, Sz. Kauc, D. Lauks, A. Plich, P. Plich, M. Półrolnik) i 10 osób z klas pierwszych (J. Fajkowska, K. Galicki, M. Kabzińska, K. Klimczak, N. Łuczyńska, A. Malicka, P. Marczak, Z. Mazerant, J. Plich, N. Świerczek). Koordynatorami projektu w szkole były Ewelina Kacperska i Joanna Murat.
26 lutego br. w kościele parafialnym pw. św. Mikołaja Biskupa w Gomulinie odbyła się aukcja laleczek. Każdy mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku w Afryce, przekazując na ten cel darowiznę. W tym roku pomoc polskich uczniów jest kierowana do Angoli, gdzie każdego dnia dzieciom zagrażają takie choroby, jak: cholera, odra, polio, gruźlica czy żółta febra. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

– Poprzez udział uczniów naszego Gimnazjum w akcji UNICEF-u chcieliśmy uświadomić młodzieży, że pomaganie jest piękne i wiąże się z pozytywnymi emocjami: radością i satysfakcją, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka – mówi Irena Kasztelan, dyrektor Gimnazjum w Gomulinie.
Dzięki zaangażowaniu całej społeczności lokalnej udało się pozyskać 580,00 złotych na ratowanie życia dzieci w Angoli. Zebrane fundusze z pewnością umożliwią zaszczepienie wielu dzieci.