Uczniowie klas mundurowych z Bujen znów najlepsi w województwie

Rywalizowali w kilku konkurencjach i znów okazali się najlepsi w województwie. Mowa o uczniach klas mundurowych ZS CKP w Bujnach.

7 września na terenie 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenie odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Obronne dla klas mundurowych województwa łódzkiego organizowane przez Wojewódzki Sztab Wojskowy w Łodzi i Kuratorium Oświaty w Łodzi.

Szkoły uczestniczyły w następujących konkurencjach:
– strzelanie z karabinka kbks,
– częściowe rozkładanie i składanie broni kbk AK,
– rzut granatem do celu,
– marszobieg zespołowy z pokonywaniem przeszkód na dystansie 5 km z elementami przenoszenia rannych na noszach i przepychania samochodu ciężarowego „STAR”.

W podsumowaniu wszystkich konkurencji uczniowie z klas mundurowych ZS CKP Bujny zajęli I miejsce.
Uczniowie z Bujen okazali się najlepsi w 2 konkurencjach, tj. w rzucie granatem do celu i w strzelaniu z karabinka kbks, a indywidualnie w strzelaniu najlepszym zawodnikiem został Bartosz Wojciechowski – uczeń klasy III LOP z Bujen.
Zdobywcy I miejsca – uczniowie z Bujen – będą reprezentować województwo łódzkie w IV Centralnym Zlocie Klas Mundurowych w Żaganiu w dniach 30.09 – 05.10.2018.
Klasy mundurowe z Bujen reprezentowali: Milena Tasarz, Monika Tasarz, Paulina Rybicka, Natalia Pasińska, Bartosz Wojciechowski, Mateusz Stępień, Michał Zimica, Filip Sencio, Bartłomiej Bąbol.
Do zmagań przygotowywali drużynę nauczyciele wychowania fizycznego: Anetta Mielczarek i Tomasz Woźniak.