Uczniowie z Krzyżanowa w stolicy

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie odwiedzili w kwietniu stolicę.

Pierwszym punktem wyprawy był Stadion Narodowy, który zachwycił dzieci swoimi rozmiarami. – Zwiedziliśmy szatnie piłkarskie, wyszliśmy na płytę boiska. Każdy z nas mógł się poczuć jak prawdziwy piłkarz – mówią uczestnicy wycieczki.
Następnym etapem podróży był Nowy Świat i słodkie królestwo, czyli… Manufaktura Cukierków. Dzieci uczestniczyły w pokazie wyrabiania karmelkowych słodyczy. Dowiedziały się, z czego produkuje się barwniki do cukierków, aby były one kolorowe i wielosmakowe. Na koniec każdy uczeń otrzymał słodki upominek w postaci lizaka i owocowych karmelków.
Ostatnim punktem warszawskiej przygody była siedziba Telewizji Polskiej przy ulicy Woronicza. – Przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o historii telewizji i podkreślał, że pracuje tutaj bardzo wielu ludzi. Dowiedzieliśmy się, że to, co oglądamy na naszych ekranach, to również efekt pracy tych osób, których nie widać ani nie słychać. Byliśmy w studiu „Pytania na śniadanie”, czy programu „Świat się kręci”. Wizyta w telewizji zakończyła się w małym muzeum, w którym oglądaliśmy stare telewizory, kamery czy elementy scenografii – opowiadają zwiedzający.