Uczniowie spotkali się z autorką książek

Ostatniego dnia majowego Tygodnia Bibliotek do uczniów Szkoły Podstawowej w Bujnach i przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego i Przedszkola Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich z Woli Krzysztoporskiej zawitała autorka książek dla dzieci – Wioletta Piasecka.

Jest ona autorką ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, dwóch biografii m.in. Hansa Chrystiana Andersena i Faustyny Morzyckiej, czterech sztuk teatralnych, wielu słuchowisk radiowych. Baśnie Wioletty Piaseckiej wielokrotnie wykorzystywano jako baśnie terapeutyczne, a jej książki wielokrotnie wygrywały plebiscyty czytelnicze.
Dzięki niesamowitej osobowości pani Wioletty spotkania bardzo podobały się młodym czytelnikom, którzy chętnie uczestniczyli w konkursach i krótkim przedstawieniu na podstawie jednego z opowiadań. Dzieci miały możliwość zakupu książki, oczywiście z własnoręcznym wpisem autorki. Spotkania zostały zorganizowane przez bibliotekarza Filii Bibliotecznej w Bujnach – Martę Kopacką oraz kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Woli Krzysztoporskiej – Joannę Filipek.
– Tegoroczny Tydzień Bibliotek już za nami. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w organizowanych zajęciach i spotkaniach, dziękujemy za życzenia i dobre słowo i oczywiście zachęcamy wszystkich, którzy kochają książki, aby odwiedzali biblioteki nie tylko w tym szczególnym dla nas bibliotekarzy czasie, ale przez cały rok – mówi Joanna Filipek, kierownik GBP w Woli Krzysztoporskiej.

Fot. Gminna Biblioteka Publiczna