Uczniowie z Bujen uczyli się reportażu

Na tle tablicy grupa dzieci z opiekunami

Na czym polega praca reportera, jakie są najważniejsze zasady dziennikarskie, a wreszcie dlaczego warto czytać? O tym rozmawiali uczniowie III klasy Szkoły Podstawowej w Bujnach z dziennikarką Anną Wiktorowicz podczas spotkania, które odbyło się 26 listopada. Punktem wyjścia do dyskusji była seria książek podróżniczych „Nela mała reporterka”, której bohaterką i narratorką jest dziewczynka podróżująca do egzotycznych krajów.

Na tle tablicy grupa dzieci z opiekunamiA wszystko w ramach projektu, który wraz z uczniami realizuje wychowawca klasy Ilona Pluta. – Dzięki niestandardowym rozmowom o książkach, o podróżach, czytanie w naszej klasie stało się po prostu modne – mówi Ilona Pluta.
– To było dla mnie niezwykłe spotkanie, bo tym razem to mnie zadawano pytania – dodaje Anna Wiktorowicz, która opowiedziała dzieciom o swojej dziennikarskiej pracy. – Uczniowie z Bujen byli doskonale przygotowani do tego miniwywiadu, a pytaniom nie było końca. Na koniec dostałam od dzieci piękne laurki, ale dodatkową nagrodą dla mnie była informacja, że dzieci tak dużo i chętnie czytają. Na pewno wśród nich są przyszli świetni dziennikarze.
W tym dziennikarsko-czytelniczym spotkaniu wzięła też udział dyrektor szkoły Bogusława Bajerowska.