Uczniowie z Gomulina ratują dzieci na świecie!

Szkoła Podstawowa im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie już po raz trzeci brała udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska. Uczniowie przygotowali szmaciane laleczki będące symbolem pomocy, jakiej udzielą najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

„Wszystkie Kolory Świata” to akcja UNICEF, która już po raz piąty była przeprowadzana w polskich placówkach edukacyjnych. Miała ona na celu wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W ramach akcji uczniowie własnoręcznie projektowali i szyli szmaciane laleczki. Każda z nich miała nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi. Po zakończeniu pracy, w szkole odbyła się ich wystawa, podczas, której przeprowadzono głosowanie na najbardziej oryginalną laleczkę. W tym roku zwycięzcą okazała się laleczka wykonana przez ucznia klasy III b – Mateusza Lasotę.
10 marca zorganizowano aukcję laleczek w kościele pw. św. Mikołaja Biskupa w Gomulinie, podczas której każdy mógł się zaopiekować wybraną laleczką i przekazać darowiznę na rzecz ratowania życia dzieci. Podczas aukcji sprzedano 20 laleczek za łączną kwotę 500 zł, którą przekazano na konto UNICEF. Zebrane środki umożliwią zaszczepienie dzieci mieszkających w najbiedniejszych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby, jak: gruźlica, odra, tężec czy polio.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli projekt.