Uczniowie z Gomulina w finałach konkursów wojewódzkich

laureatka odbiera nagrodę na scenie

Marcelina Mazerant i Karol Kaczmarek z kl. VIIIa Szkoły Podstawowej im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie zostali finalistami konkursów wojewódzkich organizowanych przez Łódzkiego Kuratora Oświaty.

Marcelina Mazerant została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Losy Polaków z Ziemi Łódzkiej w latach 1914-1945. Od początku I wojny światowej do zakończenia II wojny światowej” organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Łodzi oraz Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego w Pabianicach. Uczennica w swojej pracy przywołała historię rodziny z Mąkolic, która w czasie II wojny światowej ukrywała i uratowała przed zagładą trzech Żydów, za co odznaczona została tytułem „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”. Praca została przygotowana pod opieką nauczycielki historii Ewy Maciołek.
Karol Kaczmarek został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki. Ucznia do konkursu przygotowała Irena Kasztelan.
Oprócz niewątpliwej satysfakcji uczniowie zdobyli również dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół średnich. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Fot. SP Wola Krzysztoporska