Uczniowie z Gomulina z wizytą u seniorów

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę 26 listopada 2018 roku odwiedzili seniorów w Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Piotrkowie Trybunalskim.

Zaprezentowali bogaty program artystyczny, w którym przedstawili legendarne początki państwa polskiego, recytowali wiersze, śpiewali piosenki patriotyczne, grali na instrumentach, pokazali układ akrobatyczny. Młodzi artyści poczęstowali seniorów upieczonymi przez siebie babeczkami i tortem. Po przedstawieniu uczniowie złożyli życzenia z okazji Dnia Seniora i odśpiewali gromkie „sto lat”.
Pensjonariusze podziękowali młodzieży brawami, wręczyli słodycze i upominki. Wspomnienia, gratulacje i serdeczne rozmowy połączyły pokolenia. Jakże aktualne stały się słowa Jana Pawła II: „starsi potrafią dać wam znacznie więcej, niż możecie sobie wyobrazić”.
Uroczystość była bardzo wzruszająca zarówno dla seniorów, jak i uczniów szkoły, których do występu przygotowali nauczyciele: E. Maciołek, A. Czerwińska i P. Filipek.