Uczniowie z Gomulina zajęli drugie miejsce w województwie

trzej chłopcy - drużyna z Gomulina wraz z opiekunką i oficjelami wreczajacymi nagrody

Drużyna Szkoły Podstawowej w Gomulinie, reprezentująca powiat piotrkowski, zajęła II miejsce w Finale Wojewódzkim XLIII Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który 13 maja odbył się na terenie oddziału Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim. Drużyna wystąpiła w składzie: Krzysztof Kołba, Damian Sztuk i Patryk Zuzański.

W eliminacjach wzięło udział 38 drużyn reprezentujących powiaty z całego województwa łódzkiego. Turniej składał się z kilku etapów, w których to startujący musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną. Startujący oceniani byli drużynowo, wykazywali się wiedzą i umiejętnościami praktycznymi z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym, jazdą po miasteczku ruchu drogowego, gdzie musieli zaprezentować posiadaną wiedzę o ruchu drogowym w praktyce, pokonywali rowerowy tor przeszkód. A ten ostatni stanowił niemałe wyzwanie dla uczestników. Ważna była precyzja, płynność, dynamika, balans i elastyczność, a każdy błąd był dostrzegany i oceniany przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Ostatni etap to część teoretyczna – testy, przygotowane przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Łodzi.
W ten sposób wyłoniono najlepsze drużyny, które będą reprezentować województwo łódzkie podczas finału krajowego.
– Dziękujemy za współzawodnictwo i trzymamy kciuki. Sukces naszych uczniów – II miejsce w województwie – to duży wkład pracy i zaangażowanie uczniów i nauczycieli – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Gomulinie Iwona Zapała.

Fot. SP Gomulin