Uczniowie z Krzyżanowa pożegnali lato

Przedstawienie z ziemniakiem w roli głównej, konkurs na najpiękniej udekorowana dynię i wreszcie sportowa rywalizacja – a to wszystko podczas „Święta Pieczonego Ziemniaka”. W ten sposób uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie oficjalnie pożegnali lato.

Zabawa, którą zorganizowano 29 września, rozpoczęła się na boisku szkolnym od harcerskiego kręgu przyjaźni. Ale było też niezwykłe przedstawienie z ziemniakiem w roli głównej, które przygotowały dziewczynki z klasy IV, a później międzyklasowy konkurs na najpiękniej udekorowaną dynię. Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością i oryginalnością.
Po części konkursowej był czas na pieczone ziemniaki i inne dania. Atrakcją imprezy okazała się fotobudka, gdzie można było zrobić sobie zdjęcie z ziemniakiem w roli głównej.
Nie zabrakło też konkurencji sportowych. Młodsi uczniowie rzucali ziemniakami do celu, brali też udział w wyścigach z ziemniakiem i łyżką, grali także w ulubione „dwa ognie”. Starsi przeprowadzili zawody w piłkę nożną.
Na zakończenie dyrektor szkoły Magdalena Ryżewska wręczyła dyplomy i nagrody najlepszym i podziękowała wszystkim za udział i pomoc.
– Impreza szkolna zorganizowana była przez wszystkich uczniów naszej szkoły wraz z wychowawcami, a także dzięki rodzicom, którzy pomagali w przygotowaniu potraw z ziemniaków. Koordynatorem uroczystości była Elżbieta Świątko, która czujnym okiem nadzorowała przebieg wydarzeń. Do pomocy włączyły się nieocenione panie z KGW Glina, dzięki którym nasze stoły uginały się nie tylko od ziemniaczanych potraw, lecz także obfitowały w różnorodne słodkości. Ochoczo do pracy przystąpili również sympatyczni i bardzo uczynni strażacy z OSP Krzyżanów, którzy czuwali nad bezpiecznym przebiegiem uroczystości, szczególnie przy rozpalaniu ogniska i pieczeniu ziemniaków – dodają organizatorzy.

Fot. SP Krzyżanów