Uczniowie z Krzyżanowa wysłali kartki do powstańców

Grupa dzieci z kartkami do powstańców

Uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie wraz z nauczycielem Edytą Michalak wzięli udział w projekcie „BohaterON w Twojej szkole”. „BohaterON – włącz historię!” to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

– Projekt został zrealizowany na zajęciach historii. Przeprowadzono lekcje dotyczące Powstania Warszawskiego i edukacji patriotycznej. Uczniowie wysłuchali słuchowiska radiowego „Mały” roznosiciel nadzieli i zapoznali się z prezentacją „Co za historia”. Dowiedzieli się, że Powstanie Warszawskie to symbol waleczności i męstwa nie tylko dla mieszkańców Warszawy, ale dla wszystkich Polaków. 77 lat temu nasi przodkowie stanęli do nierównej walki ze znienawidzonym wrogiem, pragnąc wolności, wolnej Polski. To też jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w polskiej historii. Uczniowie zastanawiali się dlaczego doszło do wybuchu powstania? Jak ono przebiegało? Co zrobili nasi sojusznicy? I jaką cenę zapłaciła Warszawa? – mówi Edyta Michalak.
Na koniec projektu uczniowie wykonali kartki – laurki dla powstańców, które zostały wysłane do Fundacji Sensoria, która przekaże je powstańcom.

Fot. SP Krzyżanów