Uczniowie z Woli Krzysztoporskiej będą reprezentować województwo!

Gospodarze okazali się najlepsi. Uczniowie z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Woli Krzysztoporskiej będą reprezentować województwo łódzkie w ogólnopolskim finale programu „Zapasy sportem wszystkich dzieci”.

Finał wojewódzki odbył się 15 października w Woli Krzysztoporskiej. Do rywalizacji stanęły 4 szkoły: Szkoła Podstawowa nr 16 z Piotrkowa Trybunalskiego, Szkoła Podstawowa nr 141 z Łodzi, Szkoła Podstawowa ze Słomkowa Mokrego i Szkoła Podstawowa z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Woli Krzysztoporskiej. Ale nim turniej rozpoczął się na dobre, rozgrzewkę poprowadził wicemistrz olimpijski z Barcelony Piotr Stępień. Obecny był także mistrz Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznym Edgar Melkumov.
A dzieci zmierzyły się w sześciu konkurencjach: torze przeszkód, sile mięśni brzucha, skoku w dal z miejsca, rzucie piłką lekarską, wypychaniu z maty i w walce o piłkę na macie.
Ostatecznie zwyciężyła SP Wola Krzysztoporska, o włos (0,5 pkt) wyprzedzając SP nr 16. Trzecia była SP Słomków Mokry, czwarta SP 141 z Łodzi.
Szkoła z Woli Krzysztoporskiej będzie więc reprezentować województwo łódzkie w ogólnopolskim finale turnieju „Zapasy sportem wszystkich dzieci”, który odbędzie się 6 – 7 listopada w Warszawie.
W finałowym konkursie wystąpi 16 ekip – po najlepszej z każdego województwa. Na uczestników finału czeka moc atrakcji. Oprócz rywalizacji czysto sportowej Polski Związek Zapaśniczy zaplanował wspólną rozgrzewkę z udziałem m.in. mistrzów olimpijskich z Atlanty – Włodzimierza Zawadzkiego, Ryszarda Wolnego i Andrzeja Wrońskiego, trening zapaśniczy z popularnym wokalistą Rafałem Brzozowskim czy zwiedzanie Muzeum Sportu i Turystyki w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Na koniec finaliści stawią się na warszawskim Targówku, gdzie dopingować będą uczestników Ogólnopolskiego Turnieju Młodzików w zapasach w stylu klasycznym oraz Mistrzostw Polski Weteranów.

Organizatorami przedsięwzięcia byli: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Zapaśniczy, Łódzki Związek Zapaśniczy, Urząd Gminy w Woli Krzysztoporskiej, Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „ATHLETIC” Wola Krzysztoporska, Szkoła Podstawowa w Woli Krzysztoporskiej.