Uczniowie znają się na mechanice

Uczniowie p[odczas wykonywania zadań

Uczniowie z Parzniewic, Bujen i Woli Krzysztoporskiej wzięli udział w VIII Konkursie Mechanicznym, który 19 kwietnia odbył się w ZSP nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim. Celem konkursu było rozbudzenie motywacji do pogłębiania wiedzy technicznej, rozwijanie zainteresowań mechaniką oraz stworzenie możliwości współzawodnictwa. Jak poszło naszym uczniom?

Etap pierwszy konkursu to część teoretyczna – test online, w której sprawdzano wiedzę z zakresu podstaw techniki oraz ogólnej wiedzy mechanicznej. Nie zabrakło też pytań z przepisów ruchu drogowego. Drugi etap (część praktyczna) polegał na wykonaniu dwóch zadań montażowych („montaż elementów łącznych w kostce” oraz „montaż imadła do rur”). Zadania te były wykonywane na czas.

W tegorocznym konkursie brali uczniowie z sześciu szkół, w tym trzech z terenu gminy Wola Krzysztoporska: SP w Parzniewicach, SP w Bujnach i SP w Woli Krzysztoporskiej.
Szkołę Podstawową w Parzniewicach reprezentowali uczniowie klasy VIII: Kamil Broniarczyk, Tymon Kruszyński oraz Szymon Pietras. Test w pierwszej części konkursu najlepiej napisał Kamil Broniarczyk i tym samym przeszedł do etapu drugiego, prezentując wysoki poziom umiejętności praktycznych.

Kamil, zdobywając największą liczbę punktów zajął I miejsce w konkursie i otrzymał bon podarunkowy o wartości 500 zł oraz nagrody rzeczowe o łącznej wartości ok. 1500 zł. Jest to ogromny sukces ucznia z SP w Parzniewicach, ponieważ szkoła uczestniczy w tym wydarzeniu pierwszy raz.

Warto również dodać, że III miejsce w tym konkursie zajęła uczennica Szkoły Podstawowej im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Bujnach – Alicja Kiereś.
Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, karty podarunkowe na zakup sprzętu sportowego, a pozostali uczestnicy dyplomy i nagrody pocieszenia.
Do konkursu uczniów przygotowywała pani Magdalena Dzitkowska – nauczyciel fizyki w SP w Parzniewicach i SP w Bujnach.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
(Zdjęcia M. Dzitkowska)