Uczyli się gospodarować pieniędzmi

Grupa dzieci z nupominkami projektowymi w dłoniach

Uczniowie z oddziałów I i VI Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Kokosza, grosz do grosza!”.

W oddziale I zajęcia rozpoczęły się od obejrzenia animacji „Kokosza w kosmosie”. Dzieci poznały morał historii o kurce, która za wszelką cenę chciała spełnić swoje marzenie. Następnie rozmawiały o roli pracy w życiu człowieka i związku pracy z pieniędzmi. Dzieci przypomniały sobie nominały polskich monet i banknotów. Wzięły udział w zabawie symulacyjnej – „Płacimy za zakupy”.

Uczniowie oddziału VI zapoznali się z historią pieniądza, nauczyli się, jak racjonalnie gospodarować pieniędzmi, jak sprawnie oszczędzać. Przygotowali również kosztorys wycieczki klasowej, na którą chcieliby pojechać po zakończeniu pandemii. Na zakończenie zajęć uczniowie wypełnili test wiedzy o oszczędzaniu pieniędzy i ankiety ewaluacyjne. Wszyscy uczniowie otrzymali drobne upominki za udział w akcji od organizatorów, natomiast Franciszek Adamek z oddziału VI zajął II miejsce z testu i otrzyma koszulkę z logo akcji „Kokosza, grosz do grosza”.

Fot. SP Krzyżanów