Uczyli się na zielonej trawie

A raczej „zielonej szkole”… Uczniowie Szkół Podstawowych z Parzniewic i Bogdanowa uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w ramach „zielonej szkoły”.

A podróżowali dniach 15 – 19 maja od Polanicy Zdroju do Pragi. Pięciodniowy pobyt wypełniony był ciekawymi zajęciami dydaktycznymi oraz bogatym programem turystycznym. Uczestnicy zwiedzili najatrakcyjniejsze miejsca Pragi: Hradczany z zamkiem i katedrą św. Wita i św. Wacława, Stare Miasto na prawym brzegu Wełtawy, wzgórze Wyszehrad, Most Karola, ogrody botaniczne oraz Ratusz Staromiejski ze słynnym zegarem astronomicznym Orloj.
Pokonawszy 665 kamiennych schodków wszyscy zdobyli Szczeliniec Wielki, najwyższy szczyt (919 m n.p.m.) Gór Stołowych na terenie Parku Narodowego. Należy on do Korony Gór Polski i jest jedną z największych atrakcji turystycznych Sudetów z rezerwatem krajobrazowym i tarasami widokowymi z panoramą Sudetów. Niezapomnianych wrażeń dostarczyły Błędne Skały, obszar ścisłej ochrony Parku Narodowego Gór Stołowych. Błędne Skały to system szczelin, wąwozów i zaułków powstałych na skutek wietrzenia piaskowca, z którego skały są zbudowane. W Kudowie Zdroju uczniowie zwiedzili Muzeum Zabawek, a w Czermnej Kaplicę Czaszek.