Uroczysty przemarsz i bieg z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Plakat na biało-czerwonym tle informacja oochodach, na dole Piłsudski

Już w najbliższy piątek, 11 listopada obchodzić będziemy Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Wola Krzysztoporska i odwiedzających nas gości do wspólnego okazania radości ze 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Plakat na biało-czerwonym tle informacja oochodach, na dole PiłsudskiUroczystości rozpoczną się o godzinie 15.00 mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Woli Krzysztoporskiej. Po mszy odbędzie się przemarsz pod Urząd Gminy i złożenie kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
Kolejnym elementem wspólnego świętowania będą uroczystości w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Woli Krzysztoporskiej. Tu o 17.00 odbędzie się koncert patriotyczny w wykonaniu Radosława Blonki z zespołem. Wystąpią także zwycięzcy Gminnego Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej „Póki Polska żyje w nas”.
Do wspólnego świętowania zachęcają wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek, Rada Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury.

Plakat - X Bieg Niepodległosci infoTradycyjnie też 11 listopada odbędzie się w Woli Krzysztoporskiej już X Bieg Niepodległości. Od godziny 10:00 do 10:45 trwały będą zapisy (SP w Woli Krzysztoporskiej; ul. Kościuszki 32); osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę prawnych opiekunów. O godz. 11:00 nastąpi uroczyste otwarcie oraz biegi dla dzieci i młodzieży szkolnej. Natomiast o godz. 12:00 rozpocznie się bieg open na nieprzypadkowym dystansie 1918 metrów. Regulamin biegu w załączeniu.
A w sobotę, 12 listopada VI Międzygminny Nocny Turniej Piłki Nożnej o puchar wójta gminy Wola Krzysztoporska Romana Drozdka, organizowany z okazji 104.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (więcej o nim TUTAJ).
Serdecznie zachęcamy do udziału!

Załączniki do pobrania:

# Plik Opis Wielkość pliku Pobrania
1 pdf Regulamin X Bieg Niepodległości 2022 782 KB 100