Uwaga! W niedzielę wybory i… zmiana czasu!

wrzucanie głosu do urny

Już w najbliższą niedzielę – 25 października – odbędą się wybory parlamentarne. Warto przypomnieć, gdzie i w jakich godzinach mogą głosować mieszkańcy naszej gminy. Aby do lokalu wyborczego nie trafić zbyt wcześnie, przypominamy także o zmianie czasu z letniego na zimowy.

Lokale w dniu głosowania, tj. 25 października 2015 r. (niedziela) otwarte będą w godzinach od 7.00 do 21.00. Ci, którzy chcieliby głosować z samego rana, muszą jednak pamiętać o tym, że tego dnia w nocy nastąpi zmiana czasu na „zimowy” (zmiana wskazań zegarów z godziny 3.00 na 2.00).

Mieszkańcy gminy Wola Krzysztoporska będą mogli głosować w 8 obwodowych komisjach: w budynku Urzędu Gminy – Wola Krzysztoporska, ul. Kościuszki 5; w budynku Gminnego Ośrodka Kultury – Wola Krzysztoporska, ul. Południowa 2; w Szkole Podstawowej w Parzniewicach nr 31; w Szkole Podstawowej w Krzyżanowie nr 55; w Szkole Podstawowej w Bogdanowie, ul. Ks. Kanonika Mieczysława Kozakowskiego 3; w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Woźnikach nr 37, w Szkole Podstawowej w Bujnach, ul. Piotrkowska 104; w Szkole Podstawowej w Gomulinie, ul. Szkolna 2 (informacja, jakie miejscowości bądź ulice należą do poszczególnych obwodów – w załączniku).

A wybierać będziemy posłów i senatorów na kolejną, czteroletnią kadencję. Wybory do Sejmu odbędą się według dotychczasowego, proporcjonalnego systemu wyborczego, zaś wybory do Senatu – w okręgach jednomandatowych.
W wyborach parlamentarnych mamy do dyspozycji dwa głosy. Jeden oddajemy na wybranego kandydata do Sejmu, drugi na kandydata do Senatu.

Na kogo możemy głosować?
Listy kandydatów do Sejmu znajdziesz TUTAJ
Listę kandydatów do Senatu znajdziesz TUTAJ

Załączniki do pobrania:

# Plik Opis Wielkość pliku Pobrania
1 pdf Wybory i zmiana czasu 283 KB 546
2 doc obwieszczenie.obwody 58 KB 555
3 pdf Instrukcja głosowania_Wybory2015_infograf_DzienGlosowania 1 MB 541