Uwaga! W sobotę sprzątamy las! Kto się przyłączy?

Na zielonym tle napis - Leszna sobota; posprzątajmy nasz las w Wygodzie

Już w najbliższą sobotę Leszy Wola Krzysztoporska oraz Nadleśnictwo Piotrków-Lasy Państwowe zapraszają wszystkich chętnych do 5 miejscowości, w których zaczniemy nasz ekologiczny spacer w kierunku stawów na Wygodzie. A cel – czysty las!

Na zielonym tle napis - Leszna sobota; posprzątajmy nasz las w WygodzieLeszy Wola Krzysztoporska oraz Nadleśnictwo Piotrków – Lasy Państwowe zapraszają na wydarzenie „Posprzątajmy Nasz Las”. Udział w wydarzeniu biorą sołectwa z terenu dwóch gmin: Wola Krzysztoporska oraz Rozprza. Podczas akcji sprzątany będzie las w Wygodzie. Udział zadeklarowali mieszkańcy miejscowości Siomki, Pieńki, Wygoda, Kisiele oraz Jeżów. To w okolicach tych miejscowości sprzątany będzie las. Ale dołączyć może każdy!

– Wspomogą nas również lokalni partnerzy – dodaje Artur Jędrzejczyk z Leszy Wola Krzysztoporska, koordynator akcji. – Oto oni.
Koło nr 35 PZW Wola Krzysztoporska
Szczep Drużyn nr 8 HARC (harcerze)
Stowarzyszenie Polska 2050
Leszy Bełchatów Miłośnicy Czystych Lasów
Koło Łowieckie „Orzeł”
Firma „Krasoń Rozsady”
oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Jeżowa, Wygody oraz Siomek.

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie do udziału w wydarzeniu. A poniżej miejsca zbiórek:

Sołectwo Siomki
Leśna 21
https://maps.app.goo.gl/ownctpWxjwd8agCi9

Sołectwo Pieńki
Pieńki 17
https://maps.app.goo.gl/uekjNJvYE1V6Ef1r9

Sołectwo Wygoda

https://maps.app.goo.gl/nwWMW7qX5E2C3W757

Sołectwo Kisiele
https://maps.app.goo.gl/JbQizo52sdVdbjTr9

Sołectwo Jeżów

https://maps.app.goo.gl/aLgPTwNxMe4aeTPM9

Organizatorzy zapewniają rękawice oraz worki na śmieci. – Na koniec akcji sprzątania zapraszamy na ognisko, słodki poczęstunek oraz wykład o ekologii prowadzony przez leśniczego. Najmłodsi mogą liczyć na miłą niespodziankę. Do zobaczenia – zachęca do udziału w akcji Artur Jędrzejczyk.

Akcja Leszy Wola Krzysztoporska organizowana jest wspólnie z Nadleśnictwem Piotrków, samorządami gminnymi i powiatowymi, sołectwami i organizacjami społecznymi.
Zapraszamy wszystkich, którym bliska jest idea czystych lasów!