Uwaga! Zmiana organizacji ruchu w Jeżowie!

Mapka odcinka budowanej autostrady A1 na odcinku Piotrków Kamieńsk

Od dziś – 1 czerwca, jadąc z Wygody czy Lasek, nie wjedziemy już w Jeżowie na budowaną autostradę A1, zmienia się bowiem organizacja ruchu w związku z oddaniem do użytkowania wiaduktu na drodze powiatowej łączącej Siomki z Parzniewicami.

Dla kierowców przemierzających autostradę A1 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem oznacza to znaczne ułatwienia i skrócenie czasu przejazdu. W Jeżowie zlikwidowane zostały bowiem dwa tymczasowe ronda, co pozwoli jadącym na kierunku północ – południe po budowanej autostradzie A1 zachować płynność jazdy, bez konieczności oczekiwania i przejazdu przez ciasne ronda.
Kolejnym ułatwieniem, tym razem dla okolicznych mieszkańców, będzie oddanie wiaduktu na drodze powiatowej łączącej Siomki z Parzniewicami. Dzięki temu przejazd z jednej strony budowanej drogi na drugą także będzie się odbywał bezkolizyjnie, a zatem znacznie szybciej, bezpieczniej i bez konieczności przymusowych postojów.
Warto pokreślić, że piesi, przechodząc z jednej strony budowy na drugą, także będą znacznie bardziej bezpieczni, ponieważ nie będzie już konieczności przekraczania szerokiej i ruchliwej jezdni dzięki temu, że wiadukt wyposażony został w wygodny, bezpieczny chodnik.
Nastąpią również pewne zmiany w organizacji ruchu dla mieszkańców okolicznych miejscowości. Aby wyjechać na trasę główną, będą musieli dotrzeć do węzła Kamieńsk lub do węzła Piotrków Trybunalski Południe, zależnie od tego, czy będą chcieli jechać w kierunku południowym, czy północnym. Jest to już rozwiązanie docelowe.