W Blizinie otwarto nowy plac zabaw z siłownią

To właśnie dzieci – najmłodsi przedstawiciele sołectwa Blizin – uroczyście przecięły wstęgę podczas oficjalnego otwarcia placu zabaw z siłownią zewnętrzną w ich miejscowości. A wszystko podczas zorganizowanego 2 czerwca Dnia Sąsiada w Blizinie.

Przybyłych na uroczystość mieszkańców, dzieci, a także gości, wśród których znaleźli się: przewodnicząca Rady Gminy Wola Krzysztoporska Małgorzata Gniewaszewska, koordynator KGW Maria Głowacka i wójt Roman Drozdek, powitała radna i sołtys Blizina Kamila Kaczorowska. Nowy plac zabaw poświęcił zaś proboszcz parafii Bogdanów ksiądz Wojciech Gonera. A potem przyszedł czas na wypróbowanie nowych urządzeń. Dla wszystkich dzieci były też losy z niespodzianką i pyszności przygotowane przez panie z KGW i zaangażowanych mieszkańców. We wszystkim pomagali też strażacy z OSP – jednym słowem pełna integracja przedstawicieli całej miejscowości.

Warto dodać, że nowy plac zabaw z siłownią to kolejny tego typu kompleks sportowo-rekreacyjny na terenie gminy Wola Krzysztoporska (jest ich już 21). Składa się on z placu zabaw o powierzchni ok. 170 m kw. wyposażonego w kilka urządzeń zabawowych – huśtawkę wagową, huśtawkę podwójną, karuzelę tarczową, bujak koń, bujak słoń, zestaw zabawowy. Są też oczywiście ławki (4 sztuki) i kosze (2 sztuki). Siłownia zewnętrzna o powierzchni ok. 170 – 180 m kw. jest z kolei wyposażona w takie urządzenia sportowe, jak: biegacz, krzesło do wyciskania, orbitrek, twister, wahadło. Plac jest ogrodzony.
Kompleks w Blizinie powstał w ramach projektu pn. „Budowa czterech placów zabaw z siłowniami na terenie miejscowości Blizin, Laski, Siomki, Kozierogi” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


Fot. Sołectwo Blizin