W Borowej zorganizowali festyn przy nowym placu zabaw

Oficjalne otwarcie kolejnego placu zabaw z siłownią plenerową na terenie gminy Wola Krzysztoporska – tym razem w Borowej – było okazją do zorganizowania pierwszego „Festynu Rodzinnego”.

W sobotę, 22 czerwca mieli okazję spotkać się i zintegrować młodsi i starsi mieszkańcy Borowej. Nowy kompleks sportowo-rekreacyjny poświęcił ksiądz proboszcz parafii Bogdanów Wojciech Gonera, a oficjalnego otwarcia, oczywiście w towarzystwie dzieci, dokonała delegacja gminna w osobach wójta Romana Drozdka, przewodniczącej Rady Gminy Małgorzaty Gniewaszewskiej oraz radnego Krzysztofa Jarząbka.
– Cieszymy się, że takie place zabaw, siłownie i boiska, o które zadbał samorząd, stają się miejscami prawdziwej integracji mieszkańców – mówi wójt Roman Drozdek, który wraz z mieszkańcami cieszył się z kolejnego tego typu obiektu na terenie gminy.
Przybyli goście wraz z mieszkańcami po poświęceniu postanowili spróbować swoich sił na nowych urządzeniach.
– Szczególne podziękowania kierujemy dla OSP Bogdanów, która wytworzyła dla naszych dzieci kurtynę wodną oraz pianę. Dla klubu LUKS Athletic Wola Krzysztoporska za wspaniały pokaz zapasów i możliwość spróbowania własnych sił w tym sporcie. A także dla Parkietu Pokoleń za pokazy taneczne, w których udział wzięły mieszkanki Borowej – dodaje sołtys Borowej Artur Jędrzejczyk. – Były też inne atrakcje: dmuchaniec, animatorka, która zabawiała dzieci i malowała buzie, były konie, z których korzystali młodsi i starsi mieszkańcy Borowej. I oczywiście kiełbaski i kaszanka z grilla oraz pyszne przekąski i ciasta. Wszystko było darmowe i przygotowane przez KGW Borowa – dodaje sołtys.
Organizatorami festynu byli: KGW Borowa, sołtys wsi i mieszkańcy.

A oto jak wyglądał piknik z lotu ptaka (a raczej drona) okiem Marcina Szafrańskiego.

Fot. Sołectwo Borowa