W Bujnach pożegnali maturzystów

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Bujnach pożegnał uczniów klas maturalnych.

Dyrektor szkoły wraz z wychowawcami klas wręczył nagrody książkowe uczniom, którzy zdobywali znaczące miejsca w różnych konkursach oraz uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce. Listami gratulacyjnymi wyróżnieni zostali także rodzice. Za zaangażowanie w prace na rzecz szkoły, reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych i zlotach turystycznych z rąk zaproszonych gości maturzyści otrzymali pamiątkowe statuetki. Przedstawiciele policji i wojska nagrodami wyróżnili najlepszych uczniów klas wojskowych i policyjnych za sumienne i nienaganne noszenie mundurów przez cały okres nauki. Wszyscy uczniowie kończący liceum ogólnokształcące o profilu policyjnym i wojskowym otrzymali certyfikaty wystawione przez Komendę Miejską Policji oraz 25. Brygadę Kawalerii Powietrznej. Nie obyło się bez wzruszeń i pięknych pożegnań świadczących o ogromnym przywiązaniu do szkoły oraz kadry pedagogicznej i pracowników. Był również akcent humorystyczny. Z pewnością maturzystom na długo zostanie w pamięci ostatni dzień w szkole.
Pożegnanie pod kierunkiem Anetty Mielczarek oraz Teresy Pytki przygotowali uczniowie II klasy policyjnej i III technikum weterynaryjnego, rolniczego oraz leśnego.
W uroczystości zakończenia roku oprócz społeczności szkolnej wzięli również udział zaproszeni goście: przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego Marek Mazur, wicestarosta powiatu piotrkowskiego Piotr Wojtysiak, p.o. komendant miejski policji w Piotrkowie Trybunalskim podinsp. Krzysztof Mikułowski, naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Marcin Dziubecki, kpt. Paweł Jędrych z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego.