W Gomulinie po raz kolejny przyznano nagrody ks. Wiewiórowskiego

Przewodnicząca Rady Gminy Wola Krzysztoporska Maria Głowacka otrzymała statuetkę, a uczennica Szkoły Podstawowej Angelika Malicka nagrodę im. ks. Mariana Wiewiórowskiego, patrona placówki w Gomulinie. Podziękowania z rąk wójta gminy Romana Drozdka odebrali także Danuta Stępień, dyrektor Szkoły Podstawowej i ks. Jan Cholewa, proboszcz miejscowej parafii. Wyróżnienia wręczono 7 czerwca podczas uroczystości związanej z obchodami trzeciej rocznicy śmierci ks. M. Wiewiórowskiego. Statuetkę „za krzewienie wartości chrześcijańskich i patriotycznych w naszej Małej Ojczyźnie” otrzymała Maria Głowacka – przewodnicząca Rady Gminy Wola Krzysztoporska. To wyróżnienie przyznano po raz drugi (w ubiegłym roku otrzymał je wójt Roman Drozdek).
Kapituła nagrody im. ks. Mariana Wiewiórowskiego, w której skład wchodzą: ks. Jan Cholewa, Danuta Stępień, Agnieszka Cieślak, Beata Kędziora, przedstawiciel SU – Zuzanna Mazerant przyznała także – już po raz trzeci – wyróżnienie dla szczególnie uzdolnionych uczniów. W tym roku otrzymała je uczennica kl. Va SP w Gomulinie Angelika Malicka za wybitne osiągnięcia wokalne, literackie, recytatorskie, plastyczne, muzyczne (w IV Przeglądzie Piosenki Anny Jantar i Bogusława Meca – wyróżnienie, w VIII Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej – wyróżnienie, I miejsce w Gminnym Konkursie Literackim i Plastycznym o Tematyce Antyalkoholowej, wyróżnienie w powiatowym konkursie recytatorskim, I miejsce w szkolnym konkursie recytatorskim poezji patriotycznej i wyróżnienie w etapie gminnym; Grand Prix w konkursie akordeonowym, udział w międzynarodowych konfrontacjach akordeonowych w Gorlicach). A. Malicka pełni funkcję przewodniczącej klasy. Uczennica bardzo aktywnie uczestniczy w różnych działaniach artystycznych na terenie szkoły – w występach wokalnych, recytatorskich, tanecznych i sportowych. Uzyskuje też bardzo wysokie wyniki w nauce i zachowaniu.
W ubiegłym roku nagrodę im. ks. Wiewiórowskiego otrzymało 5 uczennic SP w Gomulinie (Patrycja Bednarek, Andżelika Filipczak, Julia Michalska, Justyna Jóźwik – za osiągnięcia sportowe i Joanna Kluf – za wybitne osiągnięcia wokalne). Dwa lata temu otrzymała ją Ewelina Pirek za zdolności wokalne.
W tym roku podziękowania i dyplomy uznania za szczególny wkład w szerzenie wartości patriotycznych i kulturalnych z rąk wójta gminy Wola Krzysztoporska Romana Drozdka otrzymali także członkowie kapituły – Danuta Stępień – dyrektor Szkoły Podstawowej w Gomulinie oraz ksiądz Jan Cholewa. Uroczystościom, które odbyły się w kościele parafialnym w Gomulinie, towarzyszyły występy artystyczne dzieci.